(…) Z gmachów, zwracających uwagę na opisywanej przez nas części ulicy Senatorskiej, spotykamy tylko jeden, będący obecnie własnością ministeryum wojny, a noszący dawniej miano PAŁACU PRYMASOWSKIEGO. Po śmierci ostatniego prymasa 1714 roku gmach przeszedł w posiadanie władzy wojskowej i mieścił w sobie do niedawna szkołę junkierską, a obecnie służy jako koszary dla wojska.
Po zniesieniu przed 30-stu laty krat, na obszernym placyku założono skwer dotąd istniejący. Boki posesyj b. pałacu Prymasowskiego wychodzą na wąską uliczkę Kozią, która biegnie w kierunku równoległym do Krakowskiego Przedmieścia i dochodzi do domu. w którym sio niegdyś mieściła poczta, a stąd posesya nosi nazwę dawnej poczty. Domy, mające fronty od Krak. Przedmieścia i Koziej, nie posiadają dziedzińców i w planie regulacyjnym miasta jest projekt zniesienia ciasnej, nader niehigienicznej uliczki Koziej.. Przy wejściu w zmiankowaną ulicę, na przeciwko boków pałacu Prymasowskiego, wznosi się oryginalna, lecz ładna strukturą kamienica (w rodzaju willi włoskiej), którą zajmuje zakład fotograficzny pod firmą „J. Mieczkowski.“ Dom ten czy willa, czołem jest zwróconą do ulicy Nowo-Miodowej, powstałej w r. 1888 przez, zburzenie kilku kamienic; dawniej komunikacja między Kraków. Przedmieściem i Senatorską była bardzo utrudnioną, piesi bowiem tylko korzystać mogli z przejścia przez kamienicę t. z. Roezlera, której front nowo wzniesiony stanowi lewą stronę ul. Nowo Miodowej. (…)
Powyższy tekst i ilustracje stanowią fragment przewodnika po Warszawie: Ilustrowany przewodnik po Warszawie : wraz z treściwym opisem okolic miasta; Andriolli, Michał Elwiro (1836-1893) Ilustracje, Illinicz-Zajdel, Ludomir (około 1858-1904) Ilustracje; Warszawa : Redakcja „Wędrowca”, 1893 (Warszawa : S. Sikorski)