9:00 – Spotykamy się na placu Zamkowym, gdzie znajduje się Zamek Królewski, który jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych zabytków Warszawy. Zwiedzamy zamek, by poznać historię i kulturę Polski.
Na miejscu można podziwiać nie tylko piękne wnętrza, ale także bogatą historię kraju. Wśród atrakcji znajdują się m.in. Sala Kolumnowa, gdzie odbywały się królewskie bale i bankiety, Sala Senatorska, gdzie królowie podejmowali dyplomatów, czy też apartamenty królewskie, w tym Królewskie Komnaty Wschodnie, które kryją w sobie tajemnicze historie. Warto również zwrócić uwagę na wystawy sztuki i rzemiosła artystycznego oraz zabytkowe meble, dekoracje i obrazy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego to nie tylko okazja do poznania historii Polski, ale także do odkrycia piękna i elegancji baroku, którego wyrazem są bogato zdobione sale i korytarze zamku.
10:30 – Przechodzimy na Stare Miasto, aby podziwiać piękno rynku i zabytków, które przetrwały wojnę, między innymi katedrę św. Jana Chrzciciela oraz Barbakan.
Stare Miasto (Stary Rynek) w Warszawie to najstarsza część stolicy Polski, datująca się na XIII wiek. Na placu Starego Miasta znajduje się wiele kawiarni i restauracji, a także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i festiwale. Bezpośrednio po Powstaniu Warszawskim w 1944 r. niemiecka armia systematycznie wysadziła Stare Miasto w powietrze. Po wojnie plac został odbudowany i przywrócony do stanu sprzed wojny.
Stare Miasto jest ważnym miejscem turystycznym, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 roku. W średniowieczu Stare Miasto było ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym, a obecnie jest popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Znajdują się tu liczne sklepy, kawiarnie, restauracje i atrakcje turystyczne.
Jedną z najważniejszych atrakcji Starego Miasta jest Katedra św. Jana Chrzciciela, gotycki kościół z XIV wieku, który przetrwał II wojnę światową. W centrum placu znajduje się rynek, na którym znajdują się budynki o renesansowej i barokowej architekturze, a także kolorowe kamienice z XVII i XVIII wieku. Wokół Rynku znajdują się liczne kościoły i zabytkowe budynki, w tym Zamek Królewski, który jest jednym z najważniejszych muzeów w Polsce.
Stare Miasto to także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju festiwale i wydarzenia kulturalne, takie jak Jarmark Świąteczny czy Festiwal Mozartowski. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest także Muzeum Warszawskie, które prezentuje historię miasta od jego założenia do czasów współczesnych. Inne atrakcje turystyczne to m.in. Barbakan, fortyfikacje miejskie, Kolumna Zygmunta III Wazy i wiele innych.
12:00 – Przechodzimy do Łazienek Królewskich, pięknego parku z pałacami, fontannami i ogrodami. Najpiękniejsze zabytki i atrakcje, które warto zobaczyć w Łazienkach Królewskich to:
- Pałac na Wodzie – to najważniejszy i najpiękniejszy zabytek parku, zbudowany na początku XVIII wieku dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W pałacu można zobaczyć piękne sale i wyjątkowe wystawy sztuki.
- Amfiteatr – zbudowany w 1790 roku, to jeden z najstarszych amfiteatrów w Europie. Obecnie służy jako scena dla przedstawień teatralnych i muzycznych.
- Belweder – Belweder to pałac w Warszawie. Został zbudowany w latach 1818-1822 pod kierunkiem architekta Jakuba Kubickiego. Od 1918 do 1922 służył jako rezydencja Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.
- Teatr na Wodzie – to jedyny taki teatr na świecie, zbudowany na wodzie. Obecnie można tam zobaczyć spektakle i koncerty.
14:00 – Czas na lunch!
15:30 – Przemieszczamy się do Muzeum Fryderyka Chopina, aby poznać życie i twórczość jednego z największych polskich kompozytorów.
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie poświęcone jest życiu i twórczości polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Zostało założone w 1954 roku i znajduje się w Pałacu Ostrogskich. Muzeum jest największym centrum poświęconym Fryderykowi Chopinowi na świecie i ma największą na świecie kolekcję chopiniany, ponad 7500 przedmiotów związanych z życiem i twórczością kompozytora. W skład muzeum wchodzi także oddział Narodowe Muzeum Fryderyka Chopina – Miejsce Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, a także Izba Rodziny Chopinów w Pałacu Krasińskich w Warszawie. Muzeum zawiera liczne rękopisy, druki, zbiory ikonograficzne i inne przedmioty związane z Fryderykiem Chopinem. Muzeum opowiada historię życia i twórczości Chopina za pomocą wystaw i multimedialnych prezentacji.
17:00 – Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, aby poznać historię powstania w 1944 roku i walkę Polaków z niemiecką okupacją.
Muzeum Powstania Warszawskiego to muzeum poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, jednej z największych akcji podziemnej organizacji zbrojnej podczas II wojny światowej, którego celem było wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej. Muzeum znajduje się w Warszawie, Polska, i posiada bogatą kolekcję ponad 30 000 eksponatów, w tym prywatnych listów, broni oraz prywatnych przedmiotów powstańców. Muzeum zaprojektowano tak, aby zapewnić wielozmysłowe doświadczenie, które aktywnie angażuje.
19:00 – Wieczorem udajemy się na spacer po Nowym Świecie, gdzie można podziwiać piękne kamienice i klimatyczne ulice.
Nowy Świat to słynna ulica w Warszawie. Uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych ulic w mieście i jest częścią Traktu Królewskiego, który prowadzi do serca warszawskiej Starówki. Ulica zaczyna się na Placu Trzech Krzyży, a kończy przy pomniku Mikołaja Kopernika. Jest kontynuacją Krakowskiego Przedmieścia i jest domem dla wielu zabytkowych i godnych uwagi budynków. Ulica jest popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, oferując różnorodne sklepy, restauracje i kawiarnie
20:00 – Na zakończenie wizyty w Warszawie udajemy się do jednej z restauracji w centrum, aby spróbować smacznych potraw i odpocząć po całym dniu zwiedzania.