Zachęta do Filozofii - kurs online

20 Czerwiec godz. 19:00
ZACHĘTA DO FILOZOFII

Skrócony kurs Filozofii Życia on-line

Serdecznie zapraszamy na 7 cotygodniowych spotkań poświęconych filozofii dla życia (od 20 czerwca do 1 sierpnia). Na pierwsze zajęcia wstęp wolny.

Kurs opiera się na trzech podstawowych filarach, które umożliwiają nam znalezienie swojego miejsca w życiu: pierwszy - człowiek jako istota bytu (kim jestem?), drugi - jego relacje i współżycie z innymi ludźmi i trzeci - połączenie tego co indywidualne z tym co grupowe na przestrzeni historii (skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy?)

Etyka

Kim jestem? Sens wewnętrznych wartości i próba poznania samego siebie.

Filozofia Społeczna

Dokąd zmierzamy? Rola człowieka w społeczeństwie. Relacje międzyludzkie.

Filozofia dziejów

Skąd pochodzimy? Ewolucja linearna albo cykliczna? Ewolucja Ludzkości i Wszechświat.To spotkania oparte o przekaz klasycznej filozofii wschodu i zachodu, mądrości, która przetrwała próbę czasu. Kurs realizuje przegląd zasadniczych podejść i fundamentalnych pojęć cywilizacji Wschodu i Zachodu dotyczących natury ludzkiej, wszechświata, życia, społeczeństwa itp. Jest prawdziwą inspiracją do stawiania czoła pytaniom o człowieka i o jego wielkie wyzwania, zarówno osobiste jak i zbiorowe.

Kurs jest realizowany w oparciu o filozoficzny eklektyzm z udziałem klasyków presokratejskich, platonizmu, stoicyzmu, renesansu, oświecenia lub wschodnich skarbów jak Bhagawadgita czy kierunków Buddyzmu.

* Kurs składa się z 7 spotkań (1,5 godziny każde)Towarzyszące idee i praktyki:

1 Co jest od nas zależne i co nie.

2 Uważność .

3 Umiarkowanie.

4 Porozumienie i przyjaźń.

5 Wartości społeczne.

6 Wdzięczność.

7 Uczciwość.* Kurs prowadzony będzie na platformie zoom.* Rejestracja na pierwszy wykład jest darmowa.* Cena całego kursu 70 zł. (studenci, emeryci 35 zł.) - opłaty realizowane są po pierwszym spotkaniu.

Więcej informacji:

https://akropolis.edu.pl/filozofia/zacheta-do-filozofii

Zapisy poprzez formularz na naszej stronie lub maila:informacja@akropolis.edu.pl
comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--