spacer ornitologiczny

28 Marzec godz. 11:00
Zdrowie to jedna z tych rzeczy o którą trzeba dbać, szanować i czynić kroki ku temu, żeby je utrzymać. Szczególnie w czasie pandemii, kiedy nie możemy się spotykać, lecz wciąż możemy chodzić do lasu. A natura, świeże powietrze i śpiew ptaków mogą nas wesprzeć w utrzymaniu zdrowia psychicznego i fizycznego. Dlatego też zapraszamy na wiosenny dzień w lesie w Radości, na którym będzie można zgłębić wiedzę ornitologiczną. Tematyka spaceru została opracowana na podstawie Kalendarza Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie „Ptaki, ptaszki, ptakoidy”, którego autorem jest Stanisław Łubieński.
W niedzielę 28 marca między 11:00-15:00 będzie można wysłuchać opowieści o ptakach i rozwiązać różnorodne zadania. Pierwszy punkt spaceru znajdzie się przy centrum usług ogrodniczych Lancetra, trasa będzie wiodła przez Czarny Staw, Zielony Ług i zakończy się w niedaleko miejsca, w którym będzie jej początek.
Na załączonej mapce widoczna jest trasa spaceru. Punkty-stacje widoczne będą na drzewach, prosimy o wypatrywanie kolorowych kartek z wizerunkami ptaków.
Prosimy o zabranie ze sobą naładowanych telefonów oraz o zainstalowanie bezpłatnego programu do skanowania kodów QR w telefonie.
Przykładowy program dla systemu Android:
QR & Barcode Scanner
Przykładowy program dla systemu iOS
QR Reader for iPhone
QR Scanner


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--