Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Katarzyny Kowal pt. MEA CULPA.
Ekspozycja oscylująca wokół tematu życia i śmierci stanowi wyborny zaczyn dla refleksji wielkopostnych.
Oprócz dzieł nagradzanych na wystawach krajowych i międzynarodowych, wystawa zawiera nowe prace artystki, premierowo udostępnione dla publiczności.

Łacińska sentencja MEA CULPA będąca osią centralną ekspozycji w ustach autorki prac brzmi następująco:
"Na początku każdej mszy świętej uderzamy się w pierś mówiąc : "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina". Kiedy wypowiadam te słowa staram się mówić je świadomie, szukam miejsc słabych we mnie, wierząc, że będą usprawiedliwione. Myślę, że cały Kościół, jak nigdy dotąd, jest wezwany do głośnego wołania Mea Culpa. Siłą kościoła jest Jezus, który umarł, zmartwychwstał i jest obecny. Msza Święta czyli ponowna niekrwawa ofiarą Jezusa jest jedną z największych tajemnic przed jakimi stoi człowiek."

Katarzyna Anna Kowal - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Rzeźby 2019. Uczestniczka wystaw oraz laureatka nagród ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wystawa - "MEA CULPA"
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Ekspozycja: od 2021-03-14 do 2021-04-22
Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20
Midisaż wystawy odbędzie się 28.03.21 r. o godz. 12:30 - obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać na stronie od 22.03.

Szczegóły: https://dobremiejsce.org


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Sztuka wystawa czasowaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--