Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość zaprasza na rozmowy z filozofem!
Porozmawiajmy z filozofem, bo warto — zawsze warto, a szczególnie w dzisiejszych czasach warto.
Filozofia nie jest hermetyczną abstrakcją dla niezrozumiałych, oderwaniem od życia, ciężką książką napisaną po niemiecku. Filozofia to rozmowa ludzi, którzy są zainteresowani zrozumieniem otaczającego świata. Rozmowa o sprawach całkiem codziennych, znacznie bliższych życiu niż to się wydaje.
Zapraszamy więc na cykl czterech spotkań z dr Piotrem Stankiewiczem!
Pomówimy kolejno o stoicyzmie, o religii i o etycznych wyzwaniach współczesności.
link do wydarzenia na zoomie:
https://us02web.zoom.us/j/84122609174?pwd=aThrNytIWFFTUlFvTmhhM1NvYlhxQT09
wtorek 08.12 o godz. 19:00
2. Porozmawiajmy z filozofem o stoicyzmie — od 2300 lat nauki stoików prowadzą ludzi przez życie, szczególnie w trudnych czasach, a tak naprawdę w każdych czasach. Co nam powiedzą teraz? Czy przesłanie Marka Aureliusza jest dzisiaj aktualne? Jest. Ale pod jakimi warunkami i jakie ono dokładnie jest?
wtorek 15.12 o godz. 19:00
Dr Piotr Stankiewicz (ur. 1983) jest pisarzem i filozofem, autorem książek o stoicyzmie ("Sztuka życia według stoików", WAB 2014, "Does Happiness Write Blank Pages? On Stoicism and Artistic Creativity", Vernon Press 2019, "Manual of Reformed Stoicism", Vernon Press 2020) i współczesnej Polsce ("21 polskich grzechów głównych", Bellona 2018, "My fajnopolacy" Bellona 2019). Prowadzi bloga Myślnik Stankiewicza i stronę stoicką na Facebooku, pisze do "Przekroju", "Tygodnika Powszechnego", "Papaya Rocks" i innych gazet lub czasopism.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--