Laboratorium Pieśni w Warszawie

29 Marzec godz. 20:00
29 marzec 2019, piątek
godz. 20:00
Bilety: https://www.interticket.pl/program/laboratorium-piesni-w-warszawie-4507?fbclid=IwAR1mjLlG-PjPd6UM-5ZF2-GQztNhIMbR7eUiubZjKXGysbE6TrrOcx4tdp4
Zapraszamy Cię na koncert celebrujący przyjście na świat kolejnej płyty: „Rasti”.

Rośnij, rośnij mój zielony lesie, rośnij moja sosno,

abym mogła wspiąć się po tobie

i zobaczyć mojego ukochanego....


To już kolejna płyta zespołu Laboratorium Pieśni. Pierwsza była „Rosna”, potem w mniejszych składach nagrałyśmy „Puste noce” – płytę z pieśniami pogrzebowymi oraz „Sound Meditation” – pieśni tradycyjne w odsłonie relaksacyjnej. Teraz czas na kolejną płytę: „Rasti”, płytę – dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, a coraz bardziej ufa w swój wewnętrzny, intuicyjny świat, w swój przekaz. „Rasti”, czyli rośnij. Rośnij dziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz kim jesteś i jaka jesteś piękna. Tańcz, śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą. A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

Do zobaczenia w Małej Warszawie na polskiej premierze płyty "RASTI"!

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

ONLINE:
InterTicket Polska ➡ www.interticket.pl/program/laboratorium-piesni-w-warszawie-4507
Biletomat.pl - bilety online ➡ www.biletomat.pl/koncerty/laboratorium-piesni-w-warszawie-7593
KupBilecik.pl ➡ www.kupbilecik.pl/impreza-33416-laboratorium.piesni.warszawa.html
Eventim.pl ➡ https://www.eventim.pl/Laboratorium_Piesni

PUNKTY SPRZEDAŻY STACJONARNEJ
➡ Salony EMPIK, SATURN, MEDIAMARKT w całym kraju
➡ Sklep Muzyczny Riff – Warszawa, ul. Bokserska 62a
➡ Sklep Muzyczny Riff – Warszawa, Pl. Konstytucji 5
➡ Księgarnia PWN – Warszawa, ul. Nowoursynowska 161
➡ Księgarnia PWN – Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 62
➡ Księgarnia BookBook – Warszawa, ul. Hoża 29/31
➡ Księgarnia Książnica – Warszawa, ul. Świętokrzyska 14
- - -

O ZESPOLE:

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. “Pory Roku” (2012), “Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt „Czarna Polana” z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, udział w nagraniach płytowych „Good L.U.C.K”.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia, Niemcy,Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Dania, Belgia, Holandia, Francja, Czechy). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 4 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 115 tysięcy fanów.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

http://laboratoriumpiesni.pl/
http://youtube.com/laboratoriumpiesni
https://laboratoriumpiesni.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/
http://instagram.com/laboratoriumpiesni

Organizator:
Agencja Artystyczna Perspektywy

Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Laboratorium Pieśni wystąpi również w Krakowie
Laboratorium Pieśni w Krakowie - premiera "Rasti" 30.03.2019 r.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--