16 czerwca w Pałacu Staszica odbędzie się na wyjątkowy wieczór, w czasie którego Maja Komorowska zaprezentuje fragment eseju prof. Aliny Brodzkiej-Wald. Magdalena Tulli, Maja Komorowska i Wiesław Myśliwski to tylko kilku ze znakomitych gości Imienin Inki.

Poznamy również laureatów III edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepszą pracę doktorską z dziedziny humanistyki, poświęconą współczesności. Imieniny Inki poprowadzi dziennikarka Joanna Szczęsna. Zwycięską pracę doktorską wybrała Kapituła Konkursu, w skład której weszli przedstawiciele środowiska humanistów : prof. Maryla Hopfinger-Amsterdamska, prof. Grażyna Borkowska, prof. Jan Kordys i prof. Marek Zaleski pracujący w Instytucie Badań Literackich PAN oraz dr Tomasz Żukowski, adiunkt w tymże Instytucie. Nagrodę przyznawaną z Funduszu Wieczystego im. Aliny Brodzkiej-Wald, ustanowiło grono bliskich jej osób wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

O Konkursie:
Konkurs, w którym przyznawana jest Nagroda im. Inki Brodzkiej-Wald za pracę doktorską dotyczącą współczesności z dziedziny humanistyki, prowadzony jest od 2013 roku. Biorą w nim udział autorzy prac obronionych w roku poprzedzającym ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu. W minionych dwóch edycjach nagrody otrzymało 6 osób, 3 zostały wyróżnione. Nagrody są finansowane z Funduszu Wieczystego założonego przez przyjaciół zmarłej w 2011 roku prof. Alinki Brodzkiej Wald przy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

źródło: Organizator


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--