Warszawa, Paca 40 Centrum Społeczne PACA 40 otwarte jest:
od poniedziałku do piątku od 10.00 do 20.00
w soboty od 10.00 do 18.00

Telefon:
22 118 17 68 lub 607 737 545
Adres:
ul. Paca 40
04-386 Warszawa

centrumpaca.pl

Paca 40 miejsce akcji!

Paca 40 to spotkanie, wspólnota, pasja!

Na Paca 40 spotkasz swoich sąsiadów i ludzi takich jak Ty- mających pasje i chcących się nimi dzielić z innymi.

Aktywni mieszkańcy, społecznicy, artyści, akademicy tworzą to miejsce pełne otwartych, bezpłatnych i niekomercyjnych akcji. Czekamy także na Ciebie!

Nie tylko nauczysz się nowych umiejętności, z całą rodziną weźmiesz udział w bezpłatnych zajęciach lub skorzystasz z porady specjalisty, zrobisz coś wspólnie z sąsiadami, a także nawiążesz nowe, fascynujące znajomości i poczujesz się jak w domu! Zobacz nasze akcje!

https://www.facebook.com/Paca40?ref=aymt_homepage_panel

Paca 40 to wzajemność, działanie, rozwój!

Nasze zajęcia są wyjątkowe ponieważ prowadzą je wolontariusze http://centrumpaca.pl/dla-wolontariuszy/ – mieszkańcy, którzy chcą zrobić coś dla swojego otoczenia i innych . Ty także możesz rozpocząć przygodę z wolontariatem na Paca 40 i podzielić się tym co masz najcenniejsze – swoim czasem i umiejętnościami np. uczyć języka, rękodzieła, udzielać porad, zorganizować spotkanie lub wydarzenie.
Jeśli od dawna masz pomysł http://centrumpaca.pl/masz-pomysl/ na działanie, ale potrzebujesz miejsca- przyjdź na Paca i skorzystaj bezpłatnie z przestrzeni. Zapraszamy także organizacje pozarządowe, które szukają miejsca na zorganizowanie warsztatów lub spotkań dla mieszkańców.

Jeśli twój pomysł potrzebuje finansowania, zgłoś swój pomysł w konkursie i zdobądź minigrant (do 3000 zł) i działaj!
Projekt Centrum Społeczne PACA 40 realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL (www.cal.org.pl) i współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Paca 40 w 10 krótkich pytaniach i odpowiedziach:

Co to jest Paca 40?
To miejsce dla lokalnej społeczności- mieszkańców, aktywistów, organizacji. Na Paca są m.in. 3 sale warsztatowe, sala konferencyjna ze sceną, pracownia komputerowa i otwarta kuchnia.

Co dzieje się na Paca 40?
Wszystko co chcą mieszkańcy! Nasz grafik jest budowany przez samych mieszkańców i organizacje, które robią tutaj to, co uważają za potrzebne i ciekawe. Zobacz nasze aktualne akcje!

Kogo spotkam Paca 40?
Każdego, kto ma taka chęć i potrzebę. Jest to miejsce otwarte dla wszystkich, bez skupiania się na żadnej grupie wiekowej ani społecznej. Spotykają się u nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzi dorośli, nastolatkowie oraz seniorzy, ludzie o bardzo różnym wykształceniu i statusie materialnym oraz o różnych potrzebach i z różnymi zasobami.

Jestem sąsiadem – co mogę robić na Paca 40?
Można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez innych mieszkańców lub organizacje pozarządowe lub samemu zorganizować własne spotkanie lub projekt. Można też z przyjść i po prostu posiedzieć w naszej kuchni, czytając gazetę i pijąc herbatę.

Jestem przedstawicielem organizacji pozarządowej- co mogę zrobić na Paca 40?
Zapraszamy inne organizacje pozarządowe do bezpłatnego korzystania z naszej przestrzeni, która udostępniamy na niekomercyjne, nieodpłatne akcje skierowanie do społeczności m.st Warszawy (jeśli event jest zamknięty, także dopuszczamy taka możliwość, ale zgodnie z zasadą wzajemności). Udostępniamy pomieszczenia i sprzęt – szczegóły ustalamy indywidualnie.

Jak mogę dowiedzieć się więcej o Paca?
Zapraszamy do lektury strony i naszego profilu na FB i zapisania się do newslettera. Jeśli to nie wystarczy- zapraszamy na Paca 40 na rozmowę (prosimy o kontakt z koordynatorką). Grupy zapraszamy na wizyty studyjne, podczas których szczegółowo opowiadamy o Paca 40.

Co to jest zasada wzajemności?
To najważniejsza zasada na Paca, która jest bardzo prosta- jeśli coś dostajesz, daj cos innym. Jeśli pijesz darmową kawę i herbatę w kuchni- kup cukier, żaby inni tez mogli skorzystać, jeśli bierzesz udział w darmowych zajęciach- zrób coś dla innych- pomóż prowadzącemu w przygotowaniu sali lub jej posprzątaniu lub zorganizuj coś sam. Nie wiesz jak pomożesz się odwdzięczyć? Przyjdź do nas i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Jak mogę zorganizować coś na Paca 40?


To proste – przemyśl dokładnie swój pomysł m.in. zastanów się do kogo będzie skierowany, jaki jest jego cel, ile będzie trwał, kiedy chcesz go zorganizować, czego do tego potrzebujesz. Następnie skontaktuj się z nami i opowiedz swoim pomyśle. Wspólnie zastanowimy się nad szczegółami, zaplanujemy promocję i organizację i z naszym wsparciem zorganizujesz swój projekt. Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego- zaaplikuj o minigrant.


Kto prowadzi Paca 40?
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL – organizacja pozarządowa z wieloletnim doświadczeniem w animacji społeczno- kulturalnej i wspieraniu aktywności lokalnej. Osobami bezpośrednio pracującymi na Paca są Agata G. (koordynatorka działań animacyjnych), Lidia (manager), Agata K. (koordynatorka Q Ruchu Sąsiedzkiego) Sylwia ( koordynatorka wolontariatu),oraz animatorki Paulina i Ewelina. Zespół Paca dba o sprawne funkcjonowanie Centrum, ale to wolontariusze (ok. 40 osób) prowadzą niemal wszystkie zajęcia.


Jak jest finansowane?
Centrum jest współfinansowane przez m.st Warszawę (grant przyznany w otwartym konkursie ofert w 2012 r), reszta pochodzi ze środków Stowarzyszenia. CAL realizuje także inne projekty, finansowane z innych źródeł np. projekty w programie ASOS skierowane do seniorów.

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--