ul. Zygmunta Glogera 3/1

ul. Zygmunta Glogera 3/1
02-051 Warszawa 
Stara Ochota (niedaleko placu Narutowicza)

Email: informacja@nowa-akropolis.pl

Kontakt telefoniczny
kom.: +48 798 221 438
lub tel: +48 22 468 88 00 (w godz. 17:30-21:00 od poniedziałku do piątku )

W starożytnej Grecji, Akropolis odnosiło się do najwyższego miejsca w mieście. Było to miejsce gdzie następował kontakt między tym co widzialne i co niewidzialne.

To symboliczne miejsce dla naszej imaginacji, które sugeruje wejście do najwyższej części nas samych.
Wierzymy, że dzisiejszy świat potrzebuje nowego „Akropolis”, zrobionego nie z kamienia ale z istot ludzkich, wzniesione w sercach naszych miast, gdzie ludzie mogą wewnętrznie wzrastać i przywrócić głęboką więź, która łączy nas z innymi i z naturą.

Dzisiaj, Towarzystwo Kulturalne Nowa Akropolis obecne jest w ponad pięćdziesięciu krajach i zrzesza ponad 15 000 wolontariuszy i i setki tysięcy sympatyków, którzy mówią ponad 15 językami i reprezentują szeroką gamę grup wyznaniowych i kultur.

 

Międzynarodowa Organizacja

Nowa Akropolis jest międzynarodowym niekomercyjnym, kulturalnym, humanistyczno-filozoficznym towarzystwem. Założona w 1957 roku, zrzesza ponad 40 państw członkowskich na świecie.

Pojęcie filozofii Nowej Akropolis, poza jego intelektualnym i kontemplacyjnym charakterem, znajduje także odzwierciedlenie w praktyce, w postaci szerokiego spektrum aktywności. Program studiów szkoły filozofii klasycznej odwołuje się do myśli starożytnych cywilizacji, zarówno wschodnich jak i zachodnich.

Ostatnie Wydarzenia:

Komentarze i opinie:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--