W ubiegłą sobotę (19.XII) mimo drastycznych mrozów można było spędzić czas przyjemnie, pożytecznie i na chwile zapomnieć o niepozytywnej aurze. Wszystko za sprawą mokotowskiego Centrum Artystycznego Sztukarnia - orgnizatora akcji "Prezenty ze Sztukarnii".

Sztukarnia działa od kilku miesięcy jako prywatne centrum artystyczne oferujące warsztaty dla dzieci i dorosłych z zakresu m.in. decoupeag'u(serwetkowa technika zdobienia przedmiotów), batiku (uzyskiwanie wzorów na tkaninie, przez pokrywanie płótna gorącym woskiem), tworzenia biżuterii, malowania na szkle, lepienia z gliny.

W ramach akcji wszystkie te techniki pozanawać można było zupełnie bezpłatnie. W siedzibie Sztukarnii na dwóch poziomach kamienicy przy ul. Lewickiej zorganizowano pięć stanowisk, przy których profesjonaliści objaśniali amatorom tajniki każdej z technik. Największą popularnością cieszyły się punkty z biżuterią i malowaniem na szkle. Ci, którzy nie załapali się na krzesło i narzędzia, mogli napić się ciepłej herbaty i ogrzać przy kominku.

Pod okiem artystów współpracujących ze Sztukarnią w ciągu 5 godzin powstały urocze dekoracje oraz przedmioty użytkowe, które trafią do rąk dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Oprócz tego dla zainteresowanych otwarta była galeria z obrazami.


Irmina Kalotka


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--