• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet


  Już w piątek w warszawskim Multikinie

  seans filmu „Pitbull. Nowe porządki” z udziałem twórców!


  29 stycznia br. o 20.30 w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się specjalny pokaz filmu „Pitbull. Nowe porządki” z udziałem jego twórców: Patrykiem Vegą, Emilem Stępniem i Krzysztofem Czeczotem. W pokazie może uczestniczyć każdy, kto zakupi bilet na seans.  Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością w filmie „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. „Pitbull. Nowe porządki” to ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Justyna Bargielska

  MOJA PIERWSZA ŚMIERĆ W WENECJI


  Premiera 20 listopada 2015 na Scenie im. H. Mikołajskiej

  Magiczne miasto, brama pomiędzy Zachodem a Wschodem, to w dramacie - inspirowanym  twórczością Josifa Brodskiego, Ezry Pounda, Tomasza Manna, pismami Fryderyka Nietzschego oraz  muzyką Gustava Mahlera  - miejsce przejścia między życiem a śmiercią. Wypalony wewnętrznie  Artysta u schyłku życia przybywa tam wiedziony niejasnym impulsem. Miasto ofiarowuje mu wielką namiętność, dając równocześnie wyjątkową scenerię odejścia.

   

   
  „Moja pierwsza śmierć w Wenecji” debiut dramaturgiczny poetki Justyny Bargielskiej, laureatki Gdyńskiej Nagrody Literackiej to rodzaj retrospekcji i rachunku sumienia starzejącego się Artysty. Spektakl jest debiutem reżyserskim uznanego krytyka muzycznego Tomasza Cyza.
   

  reżyseria: Tomasz Cyz
  scenografia i kostiumy: Joanna Braun
  reżyseria świateł: Ewa Garniec
  muzyka i opracowanie muzyczne: Janusz Stokłosa
  ruch sceniczny: Jacek Przybyłowicz

  OBSADA:

  A: Adam Ferency
  Matka: Agnieszka Warchulska
  Tadzio: Eliza Rycembel (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza)
  Mężczyzna I: Sławomir Grzymkowski
  Mężczyzna II: Władysław Kowalski
  Mężczyzna III: Mateusz ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet  MICHAŁ DOBRZYŃSKI

  OPERETKA

  WEDŁUG DRAMATU WITOLDA GOMBROWICZA  „Operetka” wg dramatu Witolda Gombrowicza po zeszłorocznym sukcesie wraca na scenę Warszawskiej Opery Kameralnej. Operę Michała Dobrzyńskiego w reżyserii Jerzego Lacha zobaczymy już 18 i 19 maja. To jak dotąd jedyna operowa realizacja słynnego dzieła pisarza w Polsce.


  Operowa odsłona utworu pisanego przez Gombrowicza przez 15 lat pozwoli twórcom ukazać prawdziwy dramat zniewolenia współczesnego człowieka. Połączenie groteski i absurdu sprawia, że początkowo lekkomyślny śmiech zmienia się niepostrzeżenie w śmiech z bólu. Spektakl operowy, wykorzystując operetkowy język, wyraża  destrukcyjny charakter współczesności. Zgodnie z zamysłem twórców jest to parodia z parodii, zza której wyłania się wykrzywiony obraz teraźniejszości. Zestawienie stonowanej minimalistycznej scenografii z pełnymi przepychu kostiumami kieruje uwagę widzów na bohaterów tkwiących w ograniczeniach i próbujących się z nich wyrwać. „Świat dramatu organizowany jest poprzez opozycję operetki, rozumianej jako błahość, pretensjonalność, myślowa pustka i historii ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Coach w kinie

  Kobiety spełniają swoje fantazje. Drżyjcie

   

  Jeśli ci ktoś mówi, że twój pomysł do niczego się nie nadaje, nie wierz w to.

   

  Projekt filmu „Córki dancingu” został odrzucony przez kilkunastu producentów. Uznali, że to zbyt odjechany, ryzykowny, kobiecy debiut pełnometrażowy, do tego w założeniu film muzyczny, kostiumowy, z efektami specjalnymi, bardzo drogi w realizacji… to się nie może udać – tak uważali.

   


  Ale twórcy się nie poddali i pukali do kolejnych drzwi… i w końcu się udało. Znalazł się ktoś, kto postanowił zaryzykować. A efekty można już oglądać na dużym ekranie.

  „Córki dancingu” - reż. Agnieszka Smoczyńska, scen ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Pierwszy pokaz najnowszego filmu z Leonadro DiCaprio „Zjawa”

  28/29 stycznia, godzina 00:01, Kino Atlantic. Nie może Cię tam zabraknąć.
  Kupbilet już teraz!  Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy – ”Mad Max: Na drodze gniewu”), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.


  Długość: 156 min.


  Bilety na nocny pokaz oraz na pozostałe seanse już w sprzedaży na naszej stronie www.kinoatlantic.pl oraz w kasach biletowych.

   

   

  Konkurs! Mamy dla Was podw ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  ENEMEF: Noc Polskiego Kryminału


  ENEMEF: Noc Polskiego Kryminału to spotkanie oko w oko z największymi twardzielami naszego rodzimego kina. Na wielkim ekranie zobaczymy znajome, niewzruszone twarze o przenikliwym spojrzeniu, których wyraz nie zmienia się, nawet gdy dłoń pociąga za spust i to bez względu na to, po której stronie lufy się znajdują. Będzie akcja, pościgi, słynny Boguś Linda w szczycie formy, zacięta walka dobra i zła oraz moc kultowych, ostrych tekstów, które zna każdy.

   


  Noc Polskiego Kryminału to porcja mocnej rozrywki, obok której nie można przejść obojętnie. W repertuarze:

  - niezwykle realistyczny PITBULL. NOWE PORZĄDKI - premierowo!

  - okrzyknięty najlepszym filmem Patryka Vegi PITBULL,

  - kultowy film Pasikowskiego PSY,

  - mroczny i kontrowersyjny FOTOGRAF.


  Dołącz do Nocy Polskiego Kryminału na Facebooku:

  http://on.fb.me/1RxCE1G


  *** Więcej informacji ***

  http://www.enemef.pl


  ENEMEF: NOC POLSKIEGO KRYMINAŁU odbędzie się 22 stycznia (piątek) jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Portal Kulturalnie.waw.pl razem z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie i Fundacja Bednarska zapraszają na koncert charytatywny dla Pauliny Hebel. 

  Paulina jest młodą i utalentowaną dziewczyną, której głos mogliśmy podziwiać w programie 'Bitwa na Głosy'. Niestety, w jej głowie pojawił się guz, który diametralnie zmienił jej dotychczasowe życie. Guz położony jest w bardzo niefortunnym miejscu, w lewej półkuli mózgu, która odpowiada za wszystkie zmysły – wzrok, węch, dotyk. Każda operacyjna ingerencja grozi ich trwałym uszkodzeniem. Do tej pory Paulina została poddana kilku skomplikowanym operacjom, kolejne są niemożliwe ze względu na zbyt duże ryzyko utraty wzroku. Czas odgrywa szczególną rolę! Metody dalszego, proponowanego przez lekarzy skutecznego leczenia nie są refundowane przez NFZ, a każda z nich jest bardzo kosztowna.

  Podczas koncertu będziemy zbierać pieniądze na specjalistyczne leczenie Pauliny – koszty to minimum 100 tys. zł.

  Koncert odbędzie się 26 stycznia o ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  CÓRKA

   

  Scenariusz i reżyseria:

  Natalia Fijewska-Zdanowska

   

  Obsada:

  Joanna ŻÓŁKOWSKA

  Zuzanna FIJEWSKA-MALESZA

   

  Muzyka i aranżacja:

  Filip Dreger

   

  Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Zosia Zdanowska

  Kostiumy: Beata Borowska  Charakteryzacja: Joanna Tomczyk

  Reżyseria świateł/Konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza

  Produkcja: Agnieszka Kondraciuk  Sufler: Aleksandra Śliwińska

   

   

  Barbara - artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

  Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL'em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych - zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście.

  Spektakl o ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--