• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Zapraszamy do kina Apolonia na nowy cykl filmowy „A!Polonia” czyli z trudnej historii narodu, którego zadaniem jest wzbudzenie emocji i zachęta do dyskusji na tematy okołonarodowe.  Bilety TYLKO 12zł!

  Wśród gości dziennikarza Piotra Szygalskiego znajdą się twórcy filmów, przedstawiciele polskiej sceny politycznej, kulturoznawcy i historycy. Rozmawiać oni będą o takich tytułach, jak m.in. „Zakazane piosenki” Leonarda Buczkowskiego, „Róża”, powstający „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego czy „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauze. Obrazy te staną się więc punktem wyjścia do rozważań nie tylko na tematy związane z szeroko pojętą kinematografią narodową, ale i trudną polską historią. Liczymy na inteligentne spory i inspirujące dialogi przedstawicieli różnych opcji politycznych, mniejszości i większości oraz środowisk kulturotwórczych.

  Cykl zainauguruje projekcja filmu „Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Zapraszamy 29. marca, początek spotkania o godz. 19:00.

  Spotkania w ramach cyklu „A!Polonia” czyli z trudnej historii narodu ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Bilety na film

  „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” w przedsprzedaży!


  Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na film science-fiction „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Kup bilet już dziś i poznaj konflikt, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem. Film wejdzie na ekrany 1 kwietnia br., a przedpremierowe pokazy odbędą się w sieci Multikino już 28 i 29 marca br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Multikino oraz na www.multikino.pl.

     W filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” w obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.  Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.


  Bilety na ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Zapraszamy do kina Apolonia na nową odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy zrekonstruowaną cyfrowo klasykę kina polskiego. Nie zabraknie ciekawych dyskusji, które poprowadzi znany krytyk filmowy i filmoznawca Andrzej Bukowiecki. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 23 marca, o godz. 19:00. Zaprezentujemy film „Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Bilety TYLKO 12zł!

  Polski przemysł filmowy nie miał tak dogodnych warunków rozwoju jak w innych krajach Europy. Okres zaborów, potem wybuch pierwszej wojny światowej nie sprzyjały producentom, jednak wciąż realizowano filmy, powstawały też firmy dystrybucyjne i wytwórnie. Wiele lat później twórcy mogą swobodnie działać dążąc do indywidualizacji wypowiedzi artystycznej. W swoim dorobku mamy wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, obdarzonych niezwykłą wrażliwością i talentem. W ramach drugiej edycji Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jedenastka” pokażemy klasykę kina polskiego docenianego przez widzów i krytyków na całym świecie. Prezentowane filmy będą punktem odniesienia ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

   

  Nagrody muzyczne Fryderyk 2016 – nominacje i pierwsi laureaci

  Podczas konferencji prasowej w środę 9 marca br. ogłoszone zostały nominacje do 22. edycji nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. W tym roku statuetki przyznane zostaną w 8 kategoriach muzyki rozrywkowej, 8 muzyki poważnej i 3 jazzowych. Ogłoszono również nazwiska tegorocznych laureatów Złotego Fryderyka - nagrody przyznawanej muzykom i twórcom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury.

  Z roku na rok rośnie liczba zgłaszanych artystów, albumów i utworów, zatem konkurencja była duża. O nominację do Fryderyka 2016 dla najlepszych płyt rywalizowało 237 albumów z polską muzyką rozrywkową, 91 albumów jazzowych, 166 albumów z muzyką poważną. Zgłoszono 254 utwory muzyczne, 223 teledyski i 84 debiutujących artystów (łącznie w muzyce rozrywkowej i jazzowej). Listę nominacji odczytał Piotr Metz, a wygląda ona następująco:

  MUZYKA ROZRYWKOWA 

  Fonograficzny Debiut Roku:  

  KORTEZ ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA:   WARSZAWA  TAŃCZY  TANGO

   

  Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”.  Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Mile widziane na parkiecie są także osoby niewidome.

   

  Już w marcu rozpocznie się trzymiesięczny cykl warsztatów dla wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy). Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet


            Teatr MŁYN zaprasza na spektakl

   

         

                       ARTYSTA

  scenariusz i reżyseria:

                Natalia Fijewska-Zdanowska

   

  występują:

  Agata Fijewska

  Krzysztof Kiersznowski

  Marek Siudym

   


  60letni artysta rzeźbiarz, introwertyczny outsider i młoda, dynamiczna studentka rzeźby - spędzają razem kilka tygodni w Bieszczadzkiej chacie na odludziu, pracując nad wspólnym projektem. Kiedy rodzi się między nimi erotyczno-intelektualna fascynacja, żadne z nich nie próbuje jej powstrzymać. Nagle w ich dwuosobowym świecie pojawia się niespodziewany gość, profesor, będący Jego przyjacielem, a Jej – ojcem. Bohaterka rozerwana między dwoma starszymi o pokolenie mężczyznami musi zadać sobie pytania o swoje motywacje, pragnienia i przyszłość. Sztuka podejmuje temat nieobecności ojców w pokoleniu współczesnych 20-30-latków. Dlaczego w naszych wspomnieniach z dzieciństwa tak mało jest 'taty'? Dlaczego współczesne młode kobiety są niezależne i pogubione zarazem? Czy związek między mężczyzną i kobietą jest możliwy, kiedy różnica wieku wynosi ponad 30 lat? A może właśnie tylko wtedy jest tak naprawdę możliwy? „Artysta” to ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  Teatr SYRENA - FRANKENSTEIN – reż. Bogusław Linda

  1 marca 2016 r. – PREMIERA

   

  W warszawskim  Teatrze Syrena zaczyna być bardzo poważnie. Od dłuższego czasu Wojciech Malajkat, najpierw kierujący teatrem jako dyr. naczelny, a obecnie artystyczny, zapowiadał zmianę profilu repertuaru. I trzeba przyznać, że realizuje swoje obietnice z żelazną konsekwencją i z ogromnym powodzeniem. Syrena przestała być miejscem gdzie szło się na tzw. podkasaną muzę i różnego rodzaju sceniczne dowcipasy. Za obecnej dyrekcji zrobił się to teatr, do którego można iść „w ciemno” i mieć gwarancję, że będzie się obcować ze sztuką przez duże „S”. Ale żeby, aż tak na poważnie?! No, no!

  Po udanej „Czarodziejskiej górze” T. Manna, w reżyserii Malajkata, kolejną premierą [1 marca 2016 r.] jest Frankenstein, w reżyserii Bogusława Lindy i na pewno nie jest to sztuka ani lekka w odbiorze, ani wesoła. Przypuszczam, że nawet ogromne ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Kulturalny miesiąc z Festiwalem Frankofonii

  W dniach od 1 marca do 1 kwietnia 2016 r. w Warszawie i kilku innych polskich miastach odbywa się 4. edycja Festiwalu Frankofonii. Podczas tego wielkiego wydarzenia kulturalnego będzie można skorzystać z wielu atrakcji i poznać bogatą kulturę krajów frankofońskich.

  Frankofonia to wspólnota krajów, których wspólną cechą jest posługiwanie się językiem francuskim. Międzynarodowa Organizacja Frankofonii zrzesza 80 państw z pięciu kontynentów. Polska jest jednym z 23 państw obserwatorów. W zakres działalności tej organizacji wchodzi m.in. rozwój kultury, edukacja, kształcenie i aktywizacja młodzieży. Tegoroczna edycja festiwalu została przygotowana przez Instytut Francuski ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--