• Olimpiada pt. "Zwolnieni z Teorii" jest ogólnopolską olimpiadą, organizowaną już po raz drugi przez Fundację Social Wolves. Przeznaczona jest dla licealistów oraz studentów, którzy chcą coś zmienić w społeczeństwie. W ramach tej olimpiady, wymieniona młodzież zbiera się w zespoły 3-5 osobowe (lub 6-10 osobowe w przypadku studentów), i planuje oraz realizuje od początku do końca projekt społeczny przy pomocy portalu internetowego olimpiady. Projekty takie mogą być w formie zbiórki charytatywnej, wydarzenia publicznego, reklamy społecznej lub projektu technologicznego. Celem ogólnym, niezależnie od formatu projektu, jest osiągnięcie jak najlepiej, wcześniej zdecydowanej zmiany w społeczeństwie. 

   

  Młodzież oprócz radości związanej z realizacji projektu, zdobywa praktyczne umiejętności menedżerskie oraz biznesowe. Są także nagrody za najlepsze projekty w danej kategorii, formacie, województwie oraz szkole oraz dyplomy Project Management Principles i Fundamentals za ukończenie projektu i odpowiadanie na quizy związane z tematyką zarządzania

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Wiosenna lekkość w kawiarni z serca Londynu!


  Czy bycie na diecie może być przyjemne? Przekonaj się już teraz, odkrywając lekkie, wiosenne smaki, które zawitały do kawiarni COSTA COFFEE. Najwyższy czas obudzić się z zimowego snu i odzyskać energię dzięki najnowszym propozycjom kaw i deserów w wersji dietetycznej. Spróbuj kultowej już Viva Vanilla light oraz zupełnych nowości – Viva Wiśnia light oraz intrygującej kawy Pomarańcza z Wanilią. Orzeźwienie przyniosą lodowe wersje kawowych kompozycji, a apetyt pobudzi m.in. sernik light z owocami czy domowa babka drożdżowa. Kawiarnia z serca Londynu jest gotowa na wiosnę!
  Już blisko 30% Polaków stosuje diety – rezygnujemy z produktów wysokokalorycznych, zastępując je wersjami dietetycznymi. Co zrobić, by ją urozmaicić? Wystarczy odwiedzić kawiarnię COSTA COFFEE i sprawdzić, jak apetyczna może być wiosna w stylu fit.


  Viva wiosna, Viva light!

  Dbasz o linię i zamawiasz tylko małą czarną? Spróbuj dietetycznych nowości od COSTA COFFEE ...

  czytaj więcej

 • BANJALUKA

  „Najlepsza bałkańska kuchnia w bliżej nieokreślonej okolicy!”

              Od 13 lat gości na gastronomicznej mapie Warszawy, od 4 lat mieści się w samym centrum, a od ostatnich miesięcy zmienia się wciąż na lepsze. Poza nowym wystrojem, oprawą muzyczną i innymi detalami, została zmieniona karta menu.
  Poniżej nowa odsłona karty dań w wykonaniu Szefa Kuchni Banjaluki – Olafa Michalczyka, prawdziwego wirtuoza bałkańskich smaków. Receptury, których użyto to prawdziwy sekret Olafa oparty na tradycji, doświadczeniu i podróżach po Bałkanach.

              Karta oparta jest głównie na owocach morza, warzywach świeżych, suszonych i marynowanych nie możemy też zapomnieć o jagnięcinie. Pozycjami flagowymi są: połówka kurczaka pieczonego w BBQ na bazie chorwackiej Rakiji śliwkowej, jak również podawana na kamieniach lawowych wołowina.
  Nowością jest wykorzystanie regionalnego alkoholu - Rakiji w połączeniu z pomarańczami i krewetkami – które Szef Kuchni rekomenduje jako swoje ulubione danie. Wprowadzono wariacje na temat humusu np. z suszonych w ...

  czytaj więcej


 • Hanni Münzer to fenomen na niemieckim rynku wydawniczym. Jej wydany własnym sumptem literacki debiut Seelenfischer („Rybacy dusz”) przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków. W roku 2014 Hanni Münzer opublikowała Miłość w czasach zagłady (Honigtot), która okazała się niebywałym sukcesem. Prawo do wznowienia wykupiło renomowane wydawnictwo Piper Verlag, a powieść trafia na listę bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”.

  Kiedy Elisabeth Malpran, chcąc ratować rodzinę, wiąże się z wysoko postawionym oficerem SS Albrechtem Brunnmannem, nie wie jeszcze, że zawiera pakt z diabłem… Pakt, który położy się cieniem na życiu jej córki.

  Wiele lat później młoda Amerykanka Felicity wyrusza do Europy śladem matki, która znikła w tajemniczych okolicznościach. Podczas poszukiwań w Rzymie kobieta odkrywa mroczną historię swojej rodziny. Aby ją zrozumieć, musi się cofnąć do najbardziej ponurego rozdziału dwudziestowiecznej historii. Dramatyczne losy słynnej śpiewaczki operowej Elisabeth oraz jej c ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Kup w Multikinie bilet na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

  i odbierz kolekcjonerski plakat!


  W sieci Multikino w ramach akcji „Wracamy z hitami” od 18 do 24 marca br. Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy wracają na wielki ekran. Widzowie kupujący bilety na ten film otrzymają dwustronny, kolekcjonerski plakat.

     Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - film w reżyserii JJ Abramsa miał premierę 18 grudnia 2015 r. Dzięki akcji „Wracamy z hitami” od 18 do 24 marca br. tę produkcję będzie można ponownie zobaczyć na wielkim ekranie.


  Od 18 do 24 marca br. widzowie Multikina kupujący bilet na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy otrzymają kolekcjonerski plakat filmu w formacie B2.  Zakup jednego biletu uprawnia do odbioru jednego plakatu. Aby odebrać plakat należy pokazać w kasie kina zakupiony bilet. Dotyczy to zarówno biletów zakupionych w kasie kina, jak również przez stronę www.multikino.pl i aplikację mobilną Multikina.

  Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  International Art Fair Warsaw 2016

  - już w kwietniu odbędą się pierwsze międzynarodowe targi sztuki XX i XXI wieku w Polsce

  W dniach 7 – 10 kwietnia na stadionie PGE Narodowym odbędą się międzynarodowe targi sztuki International Art Fair Warsaw 2016. To pierwsze zorganizowane na taką skalę targi z udziałem artystów nie tylko z Polski, ale także z wielu innych krajów. Na targach zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac zarówno z malarstwa, fotografii, jak i nowoczesnego wzornictwa. Odbędą się także liczne wydarzenia towarzyszące – prezentacje i spotkania, w tym z Rachel Libeskind. Bilety na targi są już w sprzedaży. Gościem honorowym IAFwarsaw 2016 będzie Wanda Zwinogrodzka, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

  Targi IAFwarsaw 2016 będą trwały 4 dni. Dwa dni rozpoczynające wydarzenie będą szczególnie dedykowane kolekcjonerom, projektantom wnętrz, architektom oraz przedstawicielom świata biznesu. Dwa kolejne dni to czas, kiedy PGE Narodowy będzie otwarty dla wszystkich ciekawych sztuki. Podczas targów swoje ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  CÓRKA

  6.04 o 19:00 i 7.04 o 19:00

  Scenariusz i reżyseria:

  Natalia Fijewska-Zdanowska

  Obsada:

  Joanna ŻÓŁKOWSKA

  Zuzanna FIJEWSKA-MALESZA

  Muzyka i aranżacja:

  Filip Dreger

  Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Zosia Zdanowska

  Kostiumy: Beata Borowska  Charakteryzacja: Joanna Tomczyk

  Reżyseria świateł/Konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza

  Produkcja: Agnieszka Kondraciuk  Sufler: Aleksandra Śliwińska

  Barbara – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

  Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Ona i On - już nie dzieci, lecz przedstawiciele pokolenia 30-latków.
  A jednak wciąż tkwią mentalnie w piaskownicy, gdzie on wyznacza granice, a ona nie rozumie czego on od niej chce.

  Sypią sobie piasek we włosy, wyznaczają granice w piaskownicy, starają się zaimponować dziewczynkom zjadając dżdżownicę i prezentując nowego Batmana. 

  A może to my? Zmieniają się gadżety - zamiast robaka - awans w pracy, zamiast lalki - wypasione BMW.
  Jednak w zasadzie wszystko pozostaje po staremu. Nie potrafimy odnaleźć sie w uczuciowej relacji, zamiast żyć ze sobą budujemy granice tego, co "chłopackie i dziewczyńskie".
  Gubimy sie w związkach, choć tak bardzo tęsknimy, by z kimś być.

  Słodko-gorzka komedia Michała Walczaka, twórcy Pożaru w Burdelu.

  Teatr TrzyRzecze, Suzina 6, 01-586 Warszawa

  20 marca, godz. 19.00

  KONKURS! Mamy dla Was zaproszenia na to przedstawienie. Aby wziąć udział w konkursie, skomentujcie informujący o nim post. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie FB bloga Kulturalnie ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--