• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Apel środowiska twórców ws. Teatru Studio

  (podpisy pod apelem także na: http://bitly.com/WspieramyZespółStudio)


  Jesteśmy artystami teatru i filmu. Od wielu miesięcy obserwujemy kryzys w Teatrze Studio. Spór między zespołem artystycznym i dyrekcją jest sporem o formułę Teatru. Agnieszka Glińska, która przywróciła temu miejscu należną mu pozycję, została zmuszona do odejścia. Zespół różnymi metodami protestuje przeciwko wizji teatru i praktyce zarządzania dyrektora naczelnego powołanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Nie jest to protest o przywileje, tylko o kształt teatru i kierunek jego artystycznej działalności.

   


  Konflikt próbuje się rozwiązać siłowo, metodą faktów dokonanych, przez zatrudnianie nowych osób i wyrzucanie z pracy uczestników protestu. Rozumiemy, że organizator ma w stosunku do instytucji prawa i obowiązki. Nie możemy jednak zaakceptować tłumienia krytyki przez wyrzucanie artystów z pracy.


  Wyrażamy solidarność ze zwolnionymi kolegami i z zespołem artystycznym Teatru Studio i wzywamy ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  OKIEM  OBSERWATORA

  K.O.N.S.T.Y.T.U.C.J.A.  NA  CHÓR  POLAKÓW + PATRIOTYCZNE DISCO

   

  NOWY TEATR, Madalińskiego 10/16

  1 - 3 maja 2016 

   

  W przypadku zawirowań wokół Teatru Nowego w Warszawie, nie można powiedzieć, że czas przeleciał, jak z bicza strzelił. Peregrynacje tej zasłużonej placówki kulturalnej trwały wiele lat, w czasie których obserwowaliśmy dramatyczne zwroty akcji, łącznie z groźbą wyniesienia się jej z Polski! Ale w końcu dyrektorowi Warlikowskiemu, wraz z zespołem udało się dokonać rzeczy wydawałoby się nie możliwej i w Warszawie został otwarty nowy teatr! Pierwszy po kilkudziesięciu latach!!! A ściślej mówiąc nowa siedziba dla już istniejącego i słynnego na cały świat zespołu. Długo to trwało, ale się udało. Zyskał na tym warszawski Mokotów, bo to na jego terenie, od maja oficjalnie wznowił swą działalność Teatr Nowy. Wznowił, bo przez kilkadziesiąt lat miał swoją stałą siedzibę bardzo ...

  czytaj więcej

 • Zostań członkiem drużyny Avengers!

   

  Współczucie, wrażliwość na cudze cierpienie i odruch pomagania to cechy prawdziwego Bohatera. ZwalczNude.pl wraz z Partnerem – firmą Cenega, wydawcą gry Lego Marvel's Avengers - oraz kilkudziesięcioma Organizacjami Pozarządowymi przygotowali wyjątkowy konkurs: "Zostań członkiem drużyny Avengers!", dzięki któremu każde dziecko, pomagając potrzebującym, może poczuć się jak prawdziwy superbohater!

   

  Superbohaterowie występują w filmach, książkach lub komiksach i z niezwykła mocą zwalczają zło. Odznaczają się przy tym ogromną odwagą, walecznością i dobrym sercem. Często ukrywają swoją tożsamość za pomocą kostiumów. Dzięki temu ich dobre uczynki stają się zupełnie bezinteresowne. Konkurs "Zostań członkiem drużyny Avengers!", który potrwa do 30 czerwca 2016 r., umożliwi wszystkim biorącym w nim udział dzieciom wcielenie się w rolę superbohatera!

   

  Zadaniem uczestników konkursu jest podjęcie minimum trzech wyzwań przygotowanych przez ZwalczNude.pl oraz wielu partnerów z całej Polski. Może to być wyprowadzenie psa z jednego ze schronisk, przyniesienie obiadu ...

  czytaj więcej

 • Wielkimi krokami nadchodzi piąta edycja najbardziej wyczekiwanego studenckiego wydarzenia roku – Juwenaliów SGH. Po raz kolejny studenci warszawskich uczelni będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielogodzinnej zabawie przy najlepszej dawce muzyki. W tym roku w Ogrodach Rektorskich pojawią się: Czesław Śpiewa, Gooral i Tede!

   

  Już 7 maja 2016 r., od godz. 15.00, po raz kolejny w Ogrodach Rektorskich SGH będzie miało miejsce wydarzenie absolutnie bez precedensu. Mimo iż świętowane co roku, to za każdym razem równie wyjątkowe Juwenalia, zrzeszą tysiące ludzi na terenie SGH. Mury uczelni wypełnią się pozytywnymi wibracjami za sprawą niepowtarzalnej atmosfery, którą już budują dla nas organizatorzy. Oczywiście najważniejszym czynnikiem będą koncerty trzech polskich wykonawców, reprezentujących 3 różne oblicza naszej rodzimej sceny muzycznej. Poniżej przybliżymy nieco ich sylwetki.

  Jako pierwszy z zaproszonych artystów wystąpi zespół Czesław Śpiewa. Ta polsko-duńska grupa, na czele z niezwykle charyzmatycznym liderem, wokalistą, akordeonistą, a także ...

  czytaj więcej

 • „Dziennik uważności” już w księgarniach – idea mindfulness na co dzień

   

  27 kwietnia do księgarń trafił „Dziennik uważności”, niezwykła książka opracowana przez Corinne Sweet, uznaną psycholog i psychoterapeutkę. „Dziennik” to zbiór prostych metod z techniki mindfulness, pomocnych w osiąganiu skupienia, harmonii i wewnętrznego spokoju niezależnie od sytuacji.

  Wyjątkowości poradnika dopełniają ascetyczne ilustracje autorstwa Marcii Mihotich oraz wybór inspirujących myśli ze znanych dzieł. „Dziennik uważności” spełni też rolę doskonałego przyjaciela, dając przestrzeń na własne zapiski i refleksje.

  Praktykowanie mindfulness stanie się jeszcze łatwiejsze dzięki oryginalnej „Kolorowance uważności” przygotowanej według reguł tej techniki przez francuską ilustratorkę i projektantkę Emmę Farrarons. Już wkrótce w księgarniach.

   

  Dziennik uważności

  Odszukaj spokój i harmonię w każdej sytuacji dzięki prostym i skutecznym ćwiczeniom uważności

  Dziennik uważności – pięknie ilustrowana książka ze stronami, na których możesz zapisać własne myśli – to znakomity zbiór prostych ćwiczeń z techniki mindfulness, które możesz wykonać, siedząc przy ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Szarpiemy dziewczynki za warkoczyki.
  Szpanujemy, że mamy najładniejszą łopatkę na podwórku i największe wiaderko.
  Żeby jej zaimponować zjadamy dżdżownicę.

  Potem dorastamy.  Robimy karierę żeby zwróciły na nas uwagę.
  Szpanujemy, że mamy najszybsze BMW w mieście i najbardziej złotą kartę kredytową.
  Żeby jej zaimponować pakujemy na siłowni.

  Ale wciąż tkwimy w tej samej piaskownicy, w której nie potrafimy bawić się naprawdę razem.

  "PIASKOWNICA" - słodko-gorzka komedia Michała Walczaka, współtwórcy Pożaru w Burdelu. O tym dlaczego nie potrafimy utrzymać związków.

  29 kwietnia godz. 19.00
  bilety/rezerwacje: www.trzyrzecze.pl oraz tel. 572 93 23 23

   

   

  KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten spektakl. Aby wziąć udział w konkursie zgłaszajcie się w komentarzach pod postem informującym o nim na naszym FB. Zwycięzców / zwyciężczynie wylosujemy przed 22.00. Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie fb bloga Kulturalnie.

  Powodzenia!

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  CÓRKA

  Scenariusz i reżyseria:

  Natalia Fijewska-Zdanowska

  Obsada:

  Joanna ŻÓŁKOWSKA

  Zuzanna FIJEWSKA-MALESZA

  Muzyka i aranżacja:

  Filip Dreger

  Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Zosia Zdanowska

  Kostiumy: Beata Borowska  Charakteryzacja: Joanna Tomczyk

  Reżyseria świateł/Konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza

  Produkcja: Agnieszka Kondraciuk  Sufler: Aleksandra Śliwińska

  Barbara – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

  Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście.

  Spektakl o tęsknocie, której  nie da się zaspokoić ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  O NIEDŹWIEDZIU, KTÓRY ZOSTAŁ ŻOŁNIERZEM

  Tadeusz Słobodzianek

  NIEDŹWIEDŹ WOJTEK

  Najnowszy dramat Tadeusza Słobodzianka inspirowany prawdziwą historią, to opowieść o syryjskim niedźwiedziu brunatnym, który został adoptowany przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Andersa. Wojtek dosłużył się stopnia kaprala, przeszedł cały szlak bojowy z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt do Włoch, gdzie brał udział w bitwie o Monte Cassino. W roli Niedźwiedzia Wojtka – Michał Piela!

   
  Reżyseria: Ondrej Spišák


  OBSADA:
  Niedźwiedź Wojtek: Michał Piela
  Kosma: Otar Saralidze
  Maks: Eryk Kulm
  Terlecki: Kamil Pruban
  Grynberg: Kamil Mróz
  Mały: Marek Gawroński
  Skwara: Kamil Siegmund
  Antoniuk: Sebastian Skoczeń

  Najnowsza sztuka Tadeusza Słobodzianka, laureata nagrody NIKE za dramat „Nasza klasa” .


  PREMIERA 6 MAJA 2016 Scena na Woli im. T. Łomnickiego

   

  Najbliższy termin spektaklu: 22.10, 17:00


  BILETY:

  tel. 22 632 24 78, 22 656 68 44, 663 741 122

  kasa@teatrdramatyczny.pl

  bilety.teatrdramatyczny.pl

   

   

  KONKURS! Mamy dla ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--