FILMOWA NOC KINOTEKI

Le cinéma français

4 EDYCJA

 

 

20 kwietnia o godzinie 22:30 rozpocznie się Filmowa Noc Kinoteki pod hasłem kino francuskie, podczas której będzie można obejrzeć kultowe francuskie komedie ostatnich lat wraz z sensacyjnie przyjętym w Europie filmem Nietykalni. Całonocne seanse to propozycja dla wszystkich fanów dobrego kina. Dzięki niej można zaoszczędzić na biletach!. Widzowie kupują tylko jeden bilet, a filmów mogą oglądać aż 4!

 

UWAGA! Mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Przyślijcie maila zawierającego Wasze imię i nazwisko na adres ewa@kulturalnie.waw.pl, w temacie wpiszcie Kinoteka. Autorzy pierwszej, trzynastej, i trzydziestej trzeciej wiadomości otrzymają bilety. Powodzenia:)

ZAPROSZENIA ZOSTAŁY ROZDANE


Seanse rozpoczną się o godzinie 22:30 i potrwają do białego rana.

Widzowie będą mogli obejrzeć 4 filmy:

NIETYKALNI

AMELIA

JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC

ŻONA DOSKONAŁA

 

Jeżeli zatem chcesz odświeżyć najciekawsze francuskie komedie na dużym ekranie to niewątpliwie Filmowa Noc Kinoteki będzie świetnym sposobem. Więcej informacji o cenach biletów i zasadach uczestnictwa w wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.kinoteka.pl.

 

 

SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA

 

Najważniejsze zasady i informacje:

 

Miejsca na sali są numerowane.

Na terenie kina obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.

(Osoby palące informujemy, że palić można tylko na zewnątrz kina. Przypominamy o zachowaniu biletów. Osoby bez biletu nie będą wpuszczane ponownie na teren kina)

Obowiązuje absolutny zakaz wnoszenia alkoholu na teren Kinoteki.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą wejść tylko pod opieką osoby dorosłej.

Przez całą noc będzie można zakupić produkty w barach kina

 

 

 

repertuar:

NIETYKALNI

AMELIA

JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC

ŻONA DOSKONAŁA

 

data:

20 kwiecień 2012 r. (piątek)

 

godzina:

początek: 22:30

koniec: około 7:00 rano

 

ceny biletów:

26 zł: bilet normalny

23 zł: bilet dla osób które zachowały bilet z poprzedniego maratonu Kinoteki

20 zł: bilet z kartą Kinoteka Klub (czarna karta)

 

sprzedaż biletów:

bilety są dostępne w kasach kina od 30 marca 2012 r.

bilety można nabyć w kasach kina do rozpoczęcia imprezy.

 

rezerwacja biletów:

Rezerwacja miejsc odbywa się do 19 kwietnia 2012 r. W przypadku nie odebranych rezerwacji do powyższego terminu miejsca zostaną skasowane.

 

miejsca na sali:

miejsca na salach są numerowane!

 

plan projekcji:

 

SALA 1

Amelia                              22:30

Żona doskonała                00:45

Nietykalni                         02:40

Jeszcze dalej niż północ   04:45

 

SALA 4

Jeszcze dalej niż północ     22:40

Nietykalni                           00:40

Żona doskonała                  02:50

Amelia                                04:50

 

SALA 7

Nietykalni                         22:30

Jeszcze dalej niż północ   00:40

Amelia                              02:35

Żona doskonała                04:50

 

więcej informacji:

pod adresem http://www.kinoteka.pl

 

 

 


 

 

 

 

 

informacje o filmach:

 

 

NIETYKALNI

Komedia, na punkcie której oszalała cała Europa.             

„Nietykalni” biją rekordy popularności w Europie: oczarowali już 25 milionów widzów! Światowa krytyka nazwała film komediowym arcydziełem. „Nietykalni” już wkrótce mają szansę stać się najbardziej kasowym francuskim filmem wszechczasów, pobijając wynik takich przebojów jak „Jeszcze dalej niż północ”, czy „Amelia”.

 

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi!

 

AMELIA

Amelia jest nieśmiała. Pracuje w kawiarni i wynajmuje mieszkanie w dzielnicy Montmartre. Chcąc sprawić, by inni poczuli się bardziej szczęśliwi, wymyśla wiele misternych intryg, np. próbuje odnaleźć dorosłego właściciela pudełka z dziecięcymi zabawkami, które znajduje w swoim mieszkaniu, obmyśla genialny plan, by rozbawić ojca, kradnąc jego ulubionego krasnala ogrodowego. Przyjdzie jednak moment, kiedy Amelia będzie musiała zająć się własnym losem i własnym szczęściem. Znajdzie miłość w równie nieśmiałym jak ona młodym Nino.

 

JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC

Philippe Abrams, szef urzędu pocztowego w Prowansji, dostaje nakaz przeniesienia się do Bergues, małego miasteczka położonego na zimnej i deszczowej północy Francji. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy. 

 

ŻONA DOSKONAŁA

Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

 

 


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--