Jeśli po przeczytaniu tego tytułu zastanawiasz się jakie jeszcze zmysły (oprócz pięciu podstawowych czyli: wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku) porusza sztuka, to jesteś na dobrej drodze do Pałacu w Wilanowie.


Dlaczego właśnie tam? Bo tam w Królewskiej Cukierni odbywają się spotkania artystyczno-edukacyjne pod wspólnym tytułem ZMYSŁY SZTUKI. Właśnie na siódmych, które w trzeci czwartek października zgromadziły ciekawych gości, można było obejrzeć nastrojowe pastele, posłuchać rozmów z: malarzem, poetą, krytykiem sztuki, wsłuchać się w aktorską interpretację tekstów poetyckich, pośmiać się z anegdot związanych z powstawaniem wystaw w różnych zakątkach świata, poznać tajemnicę tworzenia jak również usłyszeć, że twórca zmienia swoje media w zależności od tego, co chce powiedzieć, że bez koloru wchodzi na wyższy poziom abstrakcji, że sztuka popularna ma tentować wszystkich, a elitarna nie musi...
Przybyli goście mieli też możliwość skosztowania autorskiego pomysłu sztuki cukierniczej delektując się jednocześnie napojem, o którym jest wzmianka nawet w hymnie węgierskim autorstwa jednego z większych poetów.


A ponieważ spotkanie skończyło się gdy na dworze było już całkiem ciemno wychodzący dostali na pożegnanie jeszcze jedno doznanie: pięknie podświetlony Pałac Wilanowski, który wyglądał iście bajecznie.

Doprawdy swoiste zespolenie zmysłów, chciałoby się rzec, artystyczna synestezja!


Relacje z tych wydarzeń, zdjęcia, filmy oraz info o następnych spotkaniach można znaleźć tutaj:

http://zmyslysztuki.blog.onet.pl/tekst: Basia Kreatywna

foto:  Ania Pszonka


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--