W siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej na warszawskim Żoliborzu, 3 października miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2011/2012. Od tej pory uczelnia zmieniła status ze szkoły policealnej na wyższą szkołę niepubliczną, założoną przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy „Laterna Magica”. 

Warszawska Szkoła Filmowa, powstała w 2004 roku, posiada obecnie 7 wydziałów, prowadzi 5 kursów i spotyka się z aprobatą ok. 300 studentów rocznie, z których niektórzy gościli na inauguracji. Przybyłych zaszczycił swoją obecnością Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, któremu założyciele szkoły składali gorące podziękowania za ogromny wkład w jej rozwój oraz przyczynienie się do zmiany statusu.

Maciej Ślesicki i Bogusław Linda nie kryli wzruszenia w związku z przełomowym wydarzeniem, mimo że nie towarzyszył mu splendor inauguracji roku na uczelniach wyższych. Nie zmienia to faktu, że Warszawska Szkoła Filmowa od teraz „nie jest trzecią uczelnią filmową, tylko jedną z trzech uczelni filmowych” – jak powiedział Linda. Program uroczystości zamknął się w krótkim pokazie fragmentów etiud studenckich, serii podziękowań oraz wręczeniu tegorocznych stypendiów. Uroczystość zakończyło pozowanie do wspólnego zdjęcia.


Tekst i foto: Karolina Kijowicz

Bogusław Linda i Maciej Ślesicki

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan ZdrojewskiKategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--