Good Morning, Architecture! 

Trzy dekady Kuryłowicz&Associates - spotkanie przy kawie.


Najbliższa niedziela będzie wyjątkowym dniem dla nas wszystkich – w domowym zaciszu będziemy tradycyjnie celebrować „mikołajki”. Niemniej dla miłośników dobrej architektury i designu znajdzie się jeszcze jeden powód do świętowania. Pracownia Kuryłowicz&Associates, obchodząc jubileusz 30-lecia istnienia, postanowiła tego dnia przygotować specjalną transmisję „na żywo” prosto ze swojego warszawskiego studia.


Pracownia Kuryłowicz&Associates, zlokalizowana na rogu ulicy Berezyńskiej i Francuskiej, w sercu warszawskiej dzielnicy Saska Kępa, jest miejscem pracy dla ponad 60-ciu najlepszych architektów w naszym kraju. Z tego miejsca w najbliższą niedzielę transmitowane będzie „na żywo” spotkanie „Good Morning, Architecture”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. znana krytyk architektury Ewa Porębska oraz Ivan Blasi, koordynator międzynarodowej nagrody Miesa van der Rohe. W spotkaniu nie zabraknie oczywiście architektów pracowni Kuryłowicz&Associates, na czele z generalnym projektantem prof. Ewą Kuryłowicz. Moderatorem i prowadzącym transmisję będzie Marcin Szczelina, kurator architektury.


Tematem przewodnim porannego spotkania „przy kawie” będzie jubileusz pracowni Kuryłowicz&Associates. Uczestnicy zapowiadają, że będzie to doskonała okazja, aby na podstawie 30-letniego dorobku pracowni szerzej porozmawiać o tym co było, jest oraz co będzie się działo w najbliższych latach z architekturą w Polsce i na świecie.


Architektura polska, podobnie jak architektura na całym świecie, jest heterogeniczna. Widzę to również w projektach Kuryłowicz&Associates. Niemniej patrząc na tą różnorodność można wyłonić nowy element, który łączy. Jest nim unifikacja przepisów i wymagań, które coraz to mocniej oddziaływają bezpośrednio na projekty, a w konsekwencji definiują charakter miast i różnych regionów Europy, która cały czas jest w budowie Ivan Blasi, koordynator nagrody Miesa van der Rohe.


Dyskusji towarzyszyć będzie prezentacja archiwalnych materiałów, a także nowych projektów pracowni Kuryłowicz&Associates. Światło dzienne ujrzą dokumenty, które do tej pory nie były prezentowane tak szerokiej grupie odbiorców - liczne koncepcje, artystyczne szkice oraz archiwalne zdjęcia. 


Uznaliśmy, że spotkanie w formie porannej dyskusji przy kawie będzie dobrym sposobem, by naturalnie, a zrazem spontanicznie porozmawiać o tym, co kochamy najbardziej – o architekturze. Poprzez tę rozmowę chcemy przybliżyć Państwu istotę naszej pasji i w ten sposób świętować jubileusz trzydziestolecia pracowni – prof. Ewa Kuryłowicz, Generalny Projektant, Wiceprezes Zarządu Kuryłowicz&Associates.


Podczas spotkania czeka nas także niespodzianka w postaci premiery „urodzinowej” publikacji pracowni, wydanej w ramach serii prezentacji jubileuszowych miesięcznika BUILDER oraz spotkanie z jej wydawcą. Publikację będzie można zamówić bezpłatnie podczas trwania transmisji.


Uczestnicy wydarzenia oraz jego tematyka sprawią, że wirtualne spotkanie, które odbędzie się o 10:00 rano w najbliższą niedzielę (6 grudnia br.), powinno być pozycją obowiązkową dla każdego, któremu architektura i dobry design są bliskie sercu.

 

Link do transmisji wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/662256304378233 


Kategoria: Lifestyle | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--