Jest taka grupa ludzi, którzy kupując chleb proszą o zapakowanie go w swoje bawełniane woreczki, warzywa kupują tylko na tragach lub w kooperatywach, mleko biorą z mlekomatów i zawsze mają przy sobie torbę za zakupy. Sami robią środki czystości, reperują rzeczy zamiast je wyrzucać i nie kupują prezentów – wolą zaprosić kogoś do teatru lub podarować lot szybowcem…

Niektórzy widzą w nich wariatów inni rewolucjonistów. Oni sami nie lubią etykietek, a łączy ich to, że chcą żyć bez śmieci.

 

We wrześniu ukaże się książka Życie Zero Waste, pierwsza książka o ludziach, którzy nie chcą produkować śmieci i wierzą głęboko, że w ten sposób są w stanie ulepszyć świat – zarówno otoczenie, w którym żyjemy, jak i poprawić jakość swojego życia.

 

Katarzyna Wągrowska od kilku lat wprowadza w życie zasady zero waste, z różnym skutkiem, ale z niezmiennym entuzjazmem. W książce „Życie Zero Waste” dzieli się swoim doświadczeniem, daje konkretne porady, pokazuje, jak dzisiaj, mieszkając z rodziną w dużym mieście w Polsce można próbować żyć bez śmieci.

 

A co sama autorka pisze o książce?

 

„Kiedy pierwszy raz usłyszałam o ludziach, którzy nie produkują śmieci, myślałam, że to albo wielkie oszustwo, albo morderczy wysiłek. Nic bardziej mylnego!

Zero waste to droga do lepszego życia. To kupowanie na targach i w małych sklepikach świeżych produktów bez opakowań, u sprzedawców, którzy ze zdziwieniem odkładają na bok foliowe torebki. To półki, na których stoją tylko szklane opakowania, to smak i zapach bez sztucznych dodatków. Wreszcie – to czas spędzany wspólnie na aktywnościach, które okazują się lepszym prezentem dla najbliższych niż kolejny niepotrzebny przedmiot. Zero waste to frajda z tego, że ja sama mogę zrobić coś dobrego i wielkiego dla przyszłych pokoleń.

Chciałabym zaprosić cię do tego świata i dać ci praktyczny poradnik, jak być zero waste w Polsce. Jak zacząć? Na co uważać? Jak się nie zrazić? Jak ułatwić sobie życie? Jak zrobić domowy jogurt, makaron lub mydło? Zdziwisz się, jakie to proste! Ta książka pokaże ci, jak czerpać ze świata pełnymi garściami, nie niszcząc go”.

 

Katarzyna Wągrowska 

 

 

KONKURS! Mamy dla Was książki! Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać maila na adres  sylwia@kulturalnie.waw.pl w tytule wpisując 'Życie Zero Waste'. W mailu należy podać swoje imię oraz nazwisko.
Przed końcem czwartku zwycięzcy otrzymają powiadomienia o wygranej. 
Powodzenia!


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--