Janusz Wróblewski przedstawia

spotkanie z aktorką Zofią Wichłacz

oraz producentem Michałem Kwiecińskim

       

13. grudnia o godz. 19.00 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Powidoki”, a następnie spotkanie z aktorką Zofią Wichłacz oraz producentem Michałem Kwiecińskim. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.


 

„Powidoki – opowiada historię artysty Władysław Strzemińskiego, który nie poddał się socrealizmowi                             i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

 

Komisja Oscarowa złożona z przedstawicieli polskiego środowiska filmowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w składzie: Sławomir Idziak, Agnieszka Holland, Anna Biedrzycka-Sheppard, Ola Maślik, Jacek Bromski, Jakub Duszyński, Paweł Mykietyn oraz Magdalena Sroka i Katarzyna Mazurkiewicz wybrała film „Powidoki”                            w reż. Andrzeja Wajdy na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

13. grudnia, godz. 19.00

Pokaz filmu „Powidoki” + spotkanie z twórcami

Cena biletu – 24 zł


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--