Janusz Wróblewski przedstawia

spotkanie z reżyserem Ryszardem Bugajskim

oraz aktorką Marią Mamoną

       

25. listopada o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu „Zaćma”, a następnie spotkanie z reżyserem Ryszardem    Bugajskim oraz aktorką Marią Mamoną. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.

 

 

„Zaćma – Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana "Krwawą Luną", to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego                         (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę                                        (Małgorzata Zajączkowska).

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

25. listopada, godz. 19.00

Spotkanie + pokaz filmu „Zaćma”

 

Cena biletu – 24 zł

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaprosznie na to wydarzenie! Otrzymają je losowo wybrane osoby spośród tych, które zgłoszą się w komentarzu pod postem na FB informującym o tym wydarzeniu. Warunkiem udziału w konkursie jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powiadomienia o wygranej roześlemy przez jutrzejszym południem. Powodzenia!

 

Regulamin:

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

 

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
film Kino Praha Zaćmaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--