Skierowane są zarówno do najmłodszych, jak i tych starszych oraz najstarszych. Gdy dzieci, po udanej zabawie, pójdą już spać, rodzice mogą otworzyć butelkę dobrego wina i kontynuować rywalizację z nie mniejszą uciechą.

Mowa o grach Egmont. Podzielone na serie tematyczne (np. "Dobra gra w dobrej cenie", kolekcja "Duszków", linia związana z komiksami), święcą triumfy na rynku gier od paru ładnych lat. By wspomnieć chociażby takie klasyki, jak „Pan tu nie stał” czy „Pędzące ślimaki”. Podczas niedawnych Targów Książki  redakcja miała okazję oddać się planszowej rywalizacji. Osobiście największą sympatią zapałałam, do genialnej w swej prostocie gry „Plusk!”. Uczestnicy układają wieżę z malutkich klocuszków. Kładąc kolejny musisz pamiętać, iż owszem, im trudniejszy kształt położysz, tym bardziej utrudnisz życie następnej osobie. Jednak i tak prędzej czy później kolej znów wypadnie na Ciebie, więc komplikując rozgrywkę innym, komplikujesz ją sobie. Idealna zabawa na urozmaicenie imprezy czy innego rodzaju spotkania towarzyskiego – śmiechu jest przy niej co niemiara. Ubawiłam się też przy innej zręcznościówce, czyli „Kiwi leć, nielocie, leć!”, w ramach której, ze specjalnych wyrzutni wystrzeliwuje się wspomniane w tytule ptaki, starając się ułożyć je we właściwej kombinacji – oraz wyprzedzić przeciwnika rzecz jasna. A które gry najbardziej spodobają się Tobie? Wybór jest bogaty i urozmaicony, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – miłośnicy i zwierzątek, i samochodów, i podróży, i komiksów, i sportu, etc. etc. etc. I po prostu dobrej, inteligentnej rozrywki.

Tomasz Kołodziejczak, dyrektor wydawniczy działu gier planszowych wita przybyłych

Tomasz Kołodziejczak, dyrektor wydawniczy działu gier planszowych wita przybyłych

Kategoria: Pozostałe recenzje | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Egmont gry planszoweredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--