Teatr MŁYN

Warszawska Niezależna Scena Społeczna
GABINET

Natalii Fijewskiej-ZdanowskiejScenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Paulina Holtz i Rafał Kosecki

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Opracowanie muzyczne: Filip DregerInspicjent/sufler: Malwina Wodzicka

Zdjęcia: Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Lucjusz Koboska

Projekty graficzne: Mariusz Malesza

Producent: Katarzyna Maksymowicz

 
Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka, która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik, który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie.

I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.


Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda - balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej ‘kury domowej’ – ale, aby pokazać, że za fasadą ‘kury’ kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”


„Sceny z codziennego życia matki stają się bezpretensjonalne i realistyczne, aż rozbawionej publiczności śmiech zastyga na ustach. Nie ma tu moralizatorstwa, przerysowania. Zamiast tego Natalia Fijewska-Zdanowska serwuje prawdę w pigułce, krótko i rzeczowo, choć nie bezboleśnie.” /Agnieszka Sosińska, Portal Feminoteka.pl, 25 XI 2010r./


"Gabinet" Teatru Młyn to teatr aktorski najwyższej próby. Zarówno Paulina Holtz, jak i Rafał Kosecki doskonale wcielają się w swoje postaci. Z ich historii przebija prawda, ich historiom nie można nie wierzyć. To obraz ludzi borykających się z problemami dnia codziennego. Małżeńskie rozczarowania, emocjonalna pustka połączona z samotnością czy niepewność jutra - wszystko to, co trapi wielu współczesnych.

Natalia Fijewska-Zdanowska stworzyła kameralny spektakl o mądrym i ważnym przesłaniu. Za pomocą prostych środków scenicznych: kilkuelementowej scenografii, funkcjonalnego operowania światłem (wyciemnienia w momentach retrospekcji z życia kobiety) czy delikatnej muzyki skomponowała spektakl klarowny i spójny. Taki, który na długo zostaje w pamięci. Taki, który przypomina, że wystarczy tylko jedna noc, jedna chwila, by przemienić swoje życie. /„Noc w gabinecie”, Paulina Borek-Ofiara, Teatralia Warszawa, 13 grudnia 2010r./


„Z zainteresowaniem można śledzić rozwój talentu dramaturgicznego Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, która sięga po tematy z życia, gdzie zwyczajność aż skrzeczy, ale nigdy nie zatrąca o banał. Jednoaktówka "Gabinet" mimo skromności pokazuje problemy młodych matek aż do bólu szczerze, jednak tym razem ból nie przytłacza ani nie grozi nieodwracalną katastrofą, lecz nawet pozwala się uśmiechnąć. Wielka w tym zasługa Pauliny Holtz, która stworzyła prawdziwą aktorską kreację (…).”

/”Coś z życia”, Bronisław Tumiłowicz, Tygodnik Przegląd 50/2010


Informacje: www.mlyn.org


Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Urzędu Miasta St. Warszawy

Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej


Premiera: 25 listopada 2010r.

 

Konkurs! Do wygrania podwójne zaproszenia na ten spektakl, do wyboru terminy 04.06 (sobota) godz. 19:00 i 05.06 (niedziela) godz. 19:00. Aby wziąć udział w losowaniu, skomentuj post informujący o niniejszym konkursie na FB, w treści komentarza wpisując preferowaną datę. Zwycięzcy / zwyciężczynie powiadomienia o wygranej otrzymają na FB przed końcem jutrzejszego dnia (31.05). Warunkiem udziału w losowaniu jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!:)

 

 

Regulamin:

Konkurs kończy się przed końcem 31.05.

Nagrodą w konkursie są zaproszenia na spektakl „Gabinet”.

Powiadomienia o wygranej zostaną wysłane na FB.

Wysyłka nagrody na terenie Polski. Istnieje możliwość odbioru osobistego na terenie Warszawy.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

 

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych


 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
konkurs paulina holtz teatr młynredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--