OKIEM    OBSERWATORA:

TANGUJĄCA  WOLA   -   ZAKOCHAJ  SIĘ  W  TANGU  NA  WOLI

TANGUJĄCE  BEMOWO   -   TANGO  NIE  ZNA  GRANIC


Tango to taniec duszy i ciała. Pochodzi z odległej Argentyny i Urugwaju, gdzie tańczą je młodsi i starsi. Na milongach (tangowych imprezach tanecznych) można zobaczyć, jak osoby w różnym wieku bawią się tańcem i wspólnie nim cieszą. Tą metodę integracji tangiem promuje polsko – argentyńska para, Sylwia i Cristian Rubin z Fundacji Kulturo, którzy poprowadzą projekty w obydwu dzielnicach.

Tango to doskonały sposób na pokonywanie własnych limitów i barier.  
- Mnie nauka tanga dawała dużo radości. Zawsze marzyłam, aby tańczyć, oczywiście dobrze tańczyć. Przez te lekcje to marzenie się realizowało. Z moich postępów bardzo się cieszyłam. To był dla mnie dobry czas. Ponadto, taniec to przecież aktywność fizyczna, a tej wcześniej bardzo mi brakowało, a przy tym aktywność ta była dużą przyjemnością. Jednym słowem, polecam - mówi Hania Wysocka, osoba niewidoma, która brała udział w tanecznych zajęciach z Cristianem z Fundacji Kulturo.

Tango będą mogły zatańczyć wszystkie zainteresowane osoby, bez względu na wiek. Co ważne, wśród nich znajdą się także osoby niewidome i niesłyszące.

– Działania projektowe zostały tak zaplanowane, aby zaangażować w nie osoby z wszystkich grup wiekowych, w tym  również osoby niewidome i niesłyszące. Chcemy wspólnie poznawać tango i przybliżać jego kulturę absolutnie wszystkim – bo tango nie ma granic. Niezwykle ważna jest współpraca z partnerami projektu - Fundacją Kultury bez Barier, która wspiera nas merytorycznie w tym zakresie, a także ART.BEM Bemowskim Centrum Kultury, miejscem doskonale przystosowanym do osób niepełnosprawnych - tak, o idei integracji i włączania tangiem, opowiada Cristian Rubin, Argentyńczyk, prezes Fundacji Kulturo.


BEMOWO:

Miejsce: ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury; ul. Górczewska 201


Warsztaty tanga odbywać się będą w wybrane niedziele kwietnia, maja, czerwca, września i października w ART.BEM Bemowskim Centrum Kultury Mają one formułę open level - można dołączyć do nich na każdym etapie trwania projektu. Uczestnicy, poza nauką tańca, będą mogli także wziąć udział w interaktywnych spotkaniach dotyczących tradycji tanga i kultury argentyńskiej, dostosowanych dla osób niewidomych i niesłyszących.


Warsztaty tanga: godz: 12:00 - 13:00,

Kwiecień:    19, 26    

Maj:         10, 17, 24, 31;

Czerwiec:     7, 14, 21, 28;

Wrzesień:    13, 20, 27;

Październik:     4 ,11.


Interaktywne spotkania: godz. 13:15 - 14:15:

26 kwietnia - Podróż tanecznym krokiem do korzeni tanga

21 czerwca - Argentyna – zwyczaje i tradycje

20 września - Polskie tango

 WOLA:

Miejsce: Muzeum Woli (Oddział Muzeum Warszawy); ul. Srebrna 12.


Zajęcia odbywać się będą w wybrane czwartki w następujących miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik. Miejsce realizacji warsztatów i prelekcji to Muzeum Woli (Oddział Muzeum Warszawy), ul. Srebrna 12.


Szczególnie zapraszamy na dwie prelekcje: o historii tanga i fenomenie polskiego tanga. Nie zabraknie na nich materiałów video, pięknych ilustracji i barwnych opowieści w tangowym duchu.


    Warsztaty tanga odbywać się będą w czwartki, godz: 19:00 - 20:00:

kwiecień:     23, 30

maj:         7, 14, 21, 28

czerwiec:     4, 11, 18, 25

wrzesień:     10, 17, 24

październik:     1, 8


Prelekcje:

28 maja, godz.:    20:15 - 21:15 – Historia tanga

24 września, godz.:    20:15 - 21:15 – Fenomen polskiego tanga


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, obowiązują jednakże zapisy. Każdorazowo w warsztatach może uczestniczyć do 15 par. Formuła warsztatów jest otwarta, tzw. open level – można dołączyć w każdym momencie ich trwania.

Zapisy: tel. : 503 152 129    kontakt@polskietango.pl


www.facebook.com/100LatTanga      www.polskietango.pl      www.fundacjakulturo.org

 


TEKST: K.S. + Fundacja Kulturo

FOTO: Materiały Fundacji Kulturo


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--