Wystawa „Tadeusz Kantor - Spectra Art Space MASTERS”

W galerii Spectra Art Space przy ul. Bobrowieckiej 6 w Warszawie można oglądać wystawę dzieł Tadeusza Kantora. Zainaugurowała ona nowy cykl „Masters”, którego celem jest prezentacja twórczości najwybitniejszych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Ekspozycja dzieł Kantora jest niewielka, biorąc pod uwagę ogromny dorobek mistrza, ale kompleksowa.

Złożyły się na nią prace artysty z kolekcji Anny i Jerzego Staraków, z kolekcji Teresy i Andrzeja Starmachów oraz bogaty zbiór rysunków artysty zgromadzony przez Lecha Stangreta, historyka sztuki i wybitnego znawcę teatru Cricot 2, niegdyś jego aktora. Na wystawie znajdują się prace ze wszystkich okresów wielowymiarowej twórczości Tadeusza Kantora: malarza, scenografa, twórcy happeningów, założyciela teatru Cricot 2, reżysera, teoretyka sztuki i wykładowcy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zobaczyć można tu jego: obrazy olejne, kompozycje informelowe, ambalaże, rysunki (od 1938 r. po lata 80-te), instalacje i rzeźbę.

Wystawa „Tadeusz kantor – Spectra Art Space MASTERS” jest dostępna dla publiczności w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-16.00 do 15 marca 2014 r. Kuratorskie oprowadzania po ekspozycji i kolekcji Jerzego Staraka odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Wstęp jest wolny.

Tekst i foto: Ewa Balana


A. Prągowski, H. Bakuła (fot. materiały prasowe)

B. Walter, A. Starmach (fot. materiały prasowe)

J. Starak (fot. materiały prasowe)

S. Majewski, B. Czerwińska, E. Dzikowska, M. Majewska (fot. materiały prasowe)

Ambalaż konceptualny, 1970

Wszystko wisi na włosku, 1966

Ręce, lata 80-te XX w.

Od lewj: Ania Muszyńska (kurator wystawy), Lech Stangret, Andrzej Starmach i Jerzy Starak

Otworzyć w roku 1985, 1969 i Otworzyć w roku 1984, 1969

Rzeźba autonomiczna - Ławka, 1975

Emballage, 1966

Kompozycja informelowa, 1961

Infantka, 1988

Para pod parasolką, 1969

Peinture, 1962

od lewej: Les objets et les personnages, 1972, Głowa zaambalażowana, 1967 i Ambalaż Chexbres, 1967Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--