Wystawa „Jasiński & Friends II” w Amaristo Galerii przy Teatrze


2 grudnia br. w Amaristo Galerii Przy Teatrze Narodowym została uroczyście zainaugurowana druga z kolei wystawa „Jasiński & Friends”, której ideą jest promowanie twórczości młodych, bardzo utalentowanych artystów. Na wystawie znajdują się różnorodne prace trzydziestu dwóch twórców wykonane w różnych technikach z takich działów sztuki jak: malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, pozłotnictwo.

Kuratorem wystawy i jednym z artystów wystawiających na niej swoje dzieła jest Dominik Jasiński, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki. Z czasem zaczął malować portrety, co stało się polem do wyrażenia jego fantazji i wyczucia koloru, dzięki któremu artysta nazywany jest „królem koloru”. Obecnie Jasiński tworzy w Kuwejcie, skąd przyleciał specjalnie na wernisaż. Celem wystawy jest integracja wielowymiarowej, zróżnicowanej sztuki. Nie jest to łatwe zadanie, jeśli ma się do czynienia z kilkudziesięcioma artystami, tworzącymi różnorodne pod względem tematycznym, ideowym i technicznym prace. Na wystawie podziwiać można malarstwo: Lecha Batora, Wojciecha Bąbskiego, Moniki Bubły, Renaty Domagalskiej, Edyty Dzierż, Justyny Kisielewicz, Eweliny Kołakowskiej, Krzysztofa Kopcia,  Laury La Wasilewskiej, Krzysztofa Łyżynia, Jolanty Michalak, Marcina Painty, Agi Pietrzykowskiej, Jerzego Treita, Pawła Wojtaka i Ewy Paulskiej, która tworzy również grafiki. Na wystawie zaprezentowali je oprócz niej: Anna Fijałkowska-Oleksiak, Samantha Kamiński i Anta Kowalik. Fotografie stworzyli: Weronika Gęsicka, Łukasz Gniadek, Adam Krause, Arcadius Mauritz, Nexus i Bartosz Wróblewski. Oriraf – Rafał Tarnawski wystawił swoje prace rzeźbiarskie, wykonane z różnych materiałów, podobnie jak praca Małgorzaty Pietralik. Zuzanna Soińska – Szozda łączy w swoich pracach pozłotnictwo, malarstwo i grafikę, a Jerzy Gabryszewski, Sylwia Kalinowska i Maggie Piu tworzą w technikach własnych. Większość artystów wystawy uprawia sztukę interdyscyplinarną.

Oprawę muzyczną wernisażu zapewnił muzyk i kompozytor Yossarian Malewski. Sponsorem wystawy jest Dagma Art, a będzie ją można oglądać do 31 stycznia 2014 r.


Tekst i foto: Ewa Balana

Czytaj również: Wywiad z Dominkiem Jasińskim - kuratorem wystawy "Jasiński&Friends"

 

Maggie Piu

Sylwia Kalinowska

Ewa Paulska

Małgorzata Pietralik

Nexus

Wojciech Bąbski

Bartosz Wróblewski 

Jerzy Treit

Rafał Tarnawski

 

Jolanta Michalak

Rafał Tarnawski

Marcin Painta

Justyna Kisielewicz

Lech Bator

 

Monika Bubła

Arcadius Mauritz

Edyta Dzierż

Paweł Wojtak

Marcin Painta

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--