Gmina Ursynów stała się inicjatorem kolejnej wystawy Feliksa Mostowicz. Mój Ursynów jest wystawą poświęconą dzielnicy Warszawy. Artysta wystawił ponad 40 akwareli przedstawiających miejsca charakterystyczne dla Ursynowa, jego mieszkańców oraz przyrodę,  a także jedną instalację nawiązującą do swojego życia i twórczości.

 


Feliks Mostowicz studia plastyczne ukończył w Omsku. Od 1971 roku należał do Związku Artystów Plastyków Związku Radzieckiego. Tworzy obrazy olejne, akwarelę i grafikę. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach własnych i zbiorowych m.in. w Astanie, Moskwie, Ałma Acie, Weimarze, Warszawie, Poznaniu, Konstanz. W roku 2005 przekazał duży zbiór prac dotyczących tematyki wysiedleń w latach 30-tych w ZSRR do Muzeum Niepodległości w Warszawie. Jego twórczość można także obejrzeć w warszawskiej Cytadeli, zamku w Pułtusku, uniwersytecie w Lublinie. Znajduje się w wielu kolekcjach prywatnych m.in w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mostowicz współpracował również jako karykaturzysta z warszawskimi gazetami lokalnymi. W 2002 roku został uhonorowany nagrodą Kawalera Orderu Polonia Mater Nostra Est za szczególne zasługi dla narodu i państwa polskiego w dziedzinie historii i kultury.

 

 

Wernisaż Mojego Ursynowa odbył się 6 grudnia. Wieczór został wzbogacony o występy muzyczne wunderkinda — klarnecisty Michała Szlagi oraz brawurowego zespołu Piotra Osóbki, który zaprezentował swoje najnowsze utwory.

 

Współorganizatorem wystawy jest firma «Akces Nieruchomości», a partnerem medialnym kulturalnie.waw.pl

 

 

Wystawa jest czynna do 29 grudnia w Galerii Wieża, al. KEN 101, na Ursynowie. Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek w godz. 17 - 19, sobota 11-14 oraz 17-19, niedziela 10-14 oraz 17-20.

 

Wszystkie wystawione prace są na sprzedaż.

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--