Drugi rok aktoRstudio Romy Gąsiorowskiej

    Na jesieni ruszyła druga edycja szkoły aktorskiej założonej przez Romę Gąsiorowską. Studium rozwija swoją działalność. Oprócz kursu przygotowującego do egzaminów na wyższe uczelnie aktorskie oferuje również kurs aktorski dla początkujących artystów.

W ramach pierwszego z nich wykładane są takie przedmioty jak: proza klasyczna i współczesna, wiersz klasyczny, „pierwszy krok aktorski”, dykcja, choreografia i ruch sceniczny. Wykładowcy oferują pomoc w wyborze tekstów i mają indywidualne podejście do każdego uczestnika. Podczas zajęć prowadzący uczą słuchaczy jak walczyć ze stresem, zdobyć poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Na egzaminach jest bardzo duża konkurencja i to właśnie stres jest jednym z głównych powodów tego, że nie udaje się ich zdać i zostać przyjętym do wymarzonej uczelni. Ale kursy i szkoły to dopiero wstęp do aktorstwa, jak słusznie zauważył Michał Żurawski, jeden z wykładowców aktoRstudio. Kurs aktorski w szkole Romy Gąsiorowskiej jest jedną z możliwości rozpoczęcia tej przygody. Przygotowuje słuchaczy do aktorstwa filmowego, stąd duży nacisk na pracę przed kamerą, budowanie roli w filmie. Wzbogacony jest o naukę samoświadomości i zaawansowany art-coaching. Doświadczeni wykładowcy dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami wypracowanymi przez lata pracy. W skład kadry aktoRstudio wchodzą m.in.: Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Magdalena Kuta, Przemysław Bluszcz, Anna Wieczór-Bluszcz, Marta Ścisłowicz, Lech Łotocki, Adam Woronowicz. Zajęcia prowadzone są w systemie weekendowym, co dwa tygodnie. Studium oferuje indywidualny tok nauczania. Wykładowcy i słuchacze w ramach warsztatów przygotowują wspólnie serial internetowy, którego kolejne odcinki można śledzić na fanpage’u aktoRstudio na facebooku w każdy poniedziałek. To kryminalna historia pt. „Viola My Love”, a widzowie zdecydują, kto okaże się zabójcą tytułowej bohaterki. W planach studium są także: przedstawienie dla dzieci i film „na żywo”. Roma Gąsiorowska zapowiada, że uczestnicy studium nie będą zostawieni sami sobie, lecz będą w swoistej agencji filmowej aktoRtudio. Dotychczas jedna ze słuchaczek studium dostała główną rolę w  filmie. Nabór do szkoły trwa. Mimo, że kursy się rozpoczęły, możliwe jest dołączenie w ich trakcie.

Tekst i foto: Ewa Balana

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
aktoRstudio Roma Gąsiorowskaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--