JAZZ  DO  IT

Galeria Delfiny – ul. Smulikowskiego 10/2

wystawa czynna od 21.11.2013 do 12.12.2013

CAŁY TEN JAZZ


Czy dziesięć lat koncertów jazzowych można zmieścić na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych?  Tak, pod warunkiem, że jest to miejsce wyjątkowe – Galeria Delfiny na warszawskim Powiślu. Tam właśnie,  20. listopada odbył się wernisaż wystawy JAZZ DO IT - projektu zrealizowanego przez dwóch fotografów: Bogdana Augustyniaka i Krzysztofa Wierzbowskiego.  Wydarzenie to poetyckim wstępem opatrzył Ernest Bryll, bo (jak twierdzą co wrażliwsi) jazz jest dla muzyki tym, czym poezja dla literatury. I było bardzo poetycko i jazzowo, również dzięki koncertowi duetu: Jacek Mielcarek (saksofon) i Kuba Mielcarek (kontrabas).


           Czy fotografie można opowiedzieć? Pewnie można. Ale akurat te fotografie warto zobaczyć, bo to kawał muzycznej historii uchwyconej w ciekawych i często zaskakujących chwilach. Dzięki dwóm artystom obiektywu znane twarze światowego jazzu nabierają nowego kolorytu na czarno-białych portretach.
                                                                                                                                     tekst Tekst: B.P.

 foto  A.Z.

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Delfiny galeriaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--