Młodzi, utalentowani, kreatywni na IO?ION! Fashion Jam


     W warszawskim klubie Discrete miało miejsce interesujące wydarzenie – IO?ION! Fashion Jam, na którym swą twórczość zaprezentowali młodzi artyści. Projekt ten polegał na połączeniu mody, współczesnej grafiki i elektronicznej muzyki.

      W piątkowy wieczór (29 stycznia) odbyła się druga impreza z cyklu. Pierwsza miała miejsce w Krakowie, następne odbędą się wkrótce w kolejnych polskich miastach.

     Na ten wieczór pokaz strojów przygotował Jakub Haber – młody polski projektant, finalista Talent Warsaw Fashion Street 2009 r. Pochodzi on z Krakowa, gdzie na co dzień tworzy i studiuje na Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Form Przemysłowych oraz w Otwartej Międzywydziałowej Pracowni Projektowania Mody. Tym razem była to barwna kolekcja ubrań, które można nosić na co dzień. O oprawę muzyczną zadbali didżeje m.in. Meg Cocaine znana dj, która rozpoczynała swą karierę w Lublinie, rozwinęła w Londynie, a obecnie gra w klubach w całej Polsce.

    Wydarzenie uświetniła wystawa prac dwojga artystów plastyków: Anny Marii Przybysz – rysowniczki, projektantki i ilustratorki oraz Krzysztofa Zdunkiewicza – grafika. Oprócz indywidualnych, przedstawili oni dwie wspólne prace.

Anna Maria Przybysz jest studentką Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. W klubie Discrete zaprezentowała swoje rysunki. Tworzy je przy pomocy różnych technik, następnie skanuje i opracowuje komputerowo. Krzysztof Zdunkiewicz jest młodym, ale znanym grafikiem i projektantem z Warszawy.

     Impreza pod nazwą IO?ION! promowała debiutujące na polskim rynku zegarki, które są popularne w Europie i na świecie. O nich i o projekcie cyklicznych imprez pod tą nazwą opowiedział mi pan Emil Hołubiczko z firmy art world ™. Zegarki IO?ION! wygrały nagrodę Korea Design 2006. Prawdziwą furorę zrobiły we Włoszech. Są to wodoodporne, sportowe czasomierze dla ludzi aktywnych, w 28 kolorach do wyboru. Bransoletka wydziela jony ujemne, które wpływają pozytywnie na samopoczucie. Być może dzięki tej właściwości zegarków atmosfera imprezy była wyjątkowo przyjazna i sympatyczna. Niewątpliwie przyczynili się do niej młodzi twórcy.

     Ewa Balana


Praca Anny Marii Przybysz fot. E.Balana

Anna Maria Przybysz fot.E.Balana

Prace Anny Marii Przybysz fot. E.Balana


prace Anny Marii Przybysz, po lewej wspólne dzieło jej i Krzysztofa Zdunkiewicza fot.E.Balanagrafika Krzysztofa Zdunkiewicza fot. E.Balana


Jakub Haber fot. E.Balana

fot. E.Balana


 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--