Centralny Basen Artystyczny gościł na scenie 18 stycznia b.r. komików  stand-up. Rozbawili oni publiczność do łez. Ta forma komediowa zaczyna być popularna w Polsce. Zapowiedziano, że w CBA cyklicznie będą się odbywać wieczory stand-up.

     Stand-up comedy polega na indywidualnych występach komików w postaci monologu przed publicznością. W odróżnieniu od kabaretu w tej formie komediowej bardziej liczy się charyzma wykonawcy, kontakt z publicznością i jej rozbawienie niż dopracowanie skeczy i wartość artystyczna. Ten gatunek jest bardzo popularny w USA, gdzie istnieją specjalne kluby dla fanów stand-up.

     Na scenie Centralnego Basenu Artystycznego wystąpili: prowadzący imprezę  Karol Kopiec, potem kolejno: Cezary Jurkiewicz, Marcin Stręk, Maciej Adamczyk, Krzysztof Unrug oraz gość – Przemek Pilarski. Spektakl reżyserował Konrad Sztuka. Komicy w swoich monologach wyśmiewają absurdy otaczającej nas rzeczywistości, stosują często elementy pantomimy, naśladują dźwięki, opowiadają dowcipy. W dużej mierze jest to humor sytuacyjny, trudny do powtórzenia i opowiedzenia. Występ Cezarego Jurkiewicza miał charakter filozoficzny. Marcin Stręk skoncentrował się w swoim monologu na zdobyczach techniki oraz telewizyjnych programach popularno-naukowych. Maciej Adamczyk opowiadał m.in. o związkach damsko-męskich. Krzysztof Unrug opowiedział m.in. historię o odgryzionej opuszce palca, w której przy okazji dostało się naszej służbie zdrowia. Gość – Przemek Pilarski wygłosił pogadankę na temat seksu. Osobiście najbardziej podobały mi się występy Marcina Stręka ze względu na dynamizm i Krzysztofa Unruga za pantomimę i całokształt. Najmniej podobał mi się występ Przemka Pilarskiego ze względu na za ostre dowcipy. Na zakończenie Unrug wzorując się na Idze Cembrzyńskiej w filmie „Hydrozagadka” przedstawił „listę płac” czyli wymienił wszystkich twórców i aktorów przedstawienia. Wkrótce w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się kolejny wieczór stand-up.

    Tekst: Ewa Balana

Foto: Katarzyna Gwóźdź

Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--