Z okazji obchodów 110. rocznicy urodzin ormiańskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga Arama Chaczaturiana, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus we współpracy z Aram Khachaturian Cultural Foundation oraz Ministerstwem Kultury Republiki Armenii, zaprasza na wyjątkowy koncert 22 czerwca 2013 r. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie

Gwiazdą wieczoru będzie Jarosław Nadrzycki – znakomity skrzypek młodego pokolenia, laureat Międzynarodowego Konkursu im. A. Chaczaturiana w Erewaniu w 2010 r, który wykona Koncert skrzypcowy Arama Chaczaturiana. Jarosław Nadrzycki – absolwent Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu oraz Royal Academy of Music w Londynie – zadebiutował już w wieku 12 lat. Jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Bukareszcie (im. George Enescu), w Berlinie (im. Maxa Rostala) i w Wielkiej Brytanii (Haverhill Sinfonia Soloist Competition. W 2010 roku Jarosław Nadrzycki wystąpił z Simon Bolivar Youth Orchestra of Venezuela w Caracas u boku Maestro Krzysztofa Pendereckiego, wykonując jego II Koncert skrzypcowy Metamorphosen. W 2011 roku koncertował w Armenii z Youth State Orchestra pod dyrekcją Maxima Vengerova.

Występował również z takimi orkiestrami jak: Royal Philharmonic Orchestra, Symphonisches Orchester Zürich, Hamburger Philharmoniker, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus oraz z wieloma orkiestrami w Polsce. Jego nagrania były transmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych w Europie, m.in.  Mezzo TV, ORF, TV Montenegro.
W programie koncertu znajdą się także kompozycje Dymitra Szostakowicza: Uwerturę uroczystą op.96, oraz Symfonię d-moll op. 47. Koncert poprowadzi Tadeusz Wojciechowski, dyrygent oraz dyrektor naczelny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Bilety na koncert dostępne na stronie www.ebilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59, Warszawa)


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--