Finał  „BajkOLAndii” w Teatrze Kamienica

Zakończenie tegorocznej edycji akcji charytatywnej pt. „BajkOLAndia” zgromadziło w Teatrze Kamienica 18 maja br. liczną publiczność, złożoną głównie z dzieci i ich rodziców. W programie imprezy znalazły się cztery przedstawienia, pokazy: naukowy i mody oraz loteria fantowa. Wszystko po to, by pomóc małej Jagódce Labus.

Pomysłodawczynią  i organizatorką akcji jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka, która oprócz pracy w filmie i teatrze, prowadzi zajęcia aktorskie w przedszkolach. Dzieci, z którymi pracuje, z trzech przedszkoli: „Pociecha” z Raszyna, „Iskierka Włochy” i „Iskierka Ursus” przygotowały przedstawienia. Najpierw odwiedziły je gwiazdy, które wsparły w tym roku akcję, a byli to: Otylia Jędrzejczak, Anna Głogowska, Zuzanna Wachowiak i Bartek Jędrzejak. Wybrane grupy dzieci wystąpiły 18 maja w finale akcji w Teatrze Kamienica w spektaklach: „Kot w butach”, „Brzydkie kaczątko”, „Jaś i Małgosia” i „Kopciuszek”. Przedstawienia miały nowatorski charakter przede wszystkim dzięki muzyce - w pierwszej bajce były to rytmy disco, a w ostatniej na balu u księcia utwór pt. „Thriller” Michaela Jacksona. Widać było, że najmłodsi aktorzy i ich wychowawcy włożyli dużo pracy w przygotowanie występów.

Po nich przyszedł  czas na pokaz naukowy Funiversity. Dzieci zafascynował szczególnie eksperyment z suchym lodem. Następnie na wybiegu pojawiły się małe modelki, które zaprezentowały kolekcję Little Bizuu & Lilou.

Podczas całej imprezy odbywała się loteria fantowa, w której wygrać można było atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowano poczęstunek i upominki na pożegnanie.

Dzięki tegorocznej, drugiej edycji „BajkOLAndii”, którą wsparły też fundacja „Mam serce” i prywatne firmy, udało się zebrać środki na zakup nowych ortez, które pomogą dziewczynce cierpiącej na wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę, funkcjonować w przedszkolu, do którego wybiera się od września. Szczególnie cenne jest w tej akcji to, że uwrażliwia ona najmłodszych i uczy niesienia pomocy potrzebującym.

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

 

 

 

 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--