W sobotę 11 maja odbyła się gra miejska Miasto Zagadek zorganizowana przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Tego dnia 150 studentów spotkało się na terenie Warszawy, aby zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w zagadkach logicznych, zadaniach na kreatywność i spostrzegawczość oraz problemach inżynierskich.


W tegorocznej edycji pod hasłem: „Oszukaj przeznaczenie, zmień bieg historii” uczestnicy cofnęli się w czasie do trzech epok historycznych. Każda z nich umiejscowiona była w innej dzielnicy Warszawy, w której studenci mieli do wykonania po 7 zadań.


W obszarze Stare Miasto- Średniowiecze studentów spotkała misja uratowania króla i pomocy w przygotowaniu magicznego eliksiru. Na każdym z punktów, za wykonanie zadań otrzymywali składniki do mikstury. Wcieleni w poczet rycerski musieli wykazać się umiejętnością walki na miecze, strzelania z łuku i katapulty oraz znajomością praw fizyki podczas zmagań z alchemikiem.

miasto zagadek


Podczas podróży przez Wolę- II Wojnę Światową młodzi żołnierze mieli okazję pomóc Polsce podziemnej w wytropieniu szpiega. Na każdym z punktów otrzymywali wskazówki, które, po odszyfrowaniu, złożyły się w numer telefonu, pod którym mogli uzyskać informację o poszukiwanym nazwisku. Fragmenty wiadomości mogli otrzymać wykonując zadania takie jak: strzelanie do celu, pokonanie toru przeszkód na zespołowych nartach czy obrzucenie samochodu granatami. Przeszkodą w wykonaniu tych zadań była para gestapowców, która porywała jednego członka drużyny, a pozostali musieli go odbić.

Ostatnią epoką gry miejskiej był okres PRLu w centrum Warszawy. Zadaniem uczestników było obalenie władzy, aby poprawić jakość życia mieszkańców Warszawy. Na każdym punkcie, po wykonaniu zadania, uczestnicy dostawali fragment zaszyfrowanej wiadomości, gdzie ukryta była wiadomość o notatce, która miała im w tym pomóc. Zadania, na jakie studenci natrafili w tym obszarze, to między innymi zagranie w grę planszową, w której byli pionkami oraz odszukanie kopert ukrytych w budynku.

Pod koniec dnia zostały zliczone punkty zdobyte podczas gry i wyłonione zwycięzkie drużyny. Mimo początkowej deszczowej pogody, zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy dobrze się bawili i zakończyli Miasto Zagadek bardzo zadowoleni.

 

miasto zagadek

Następna edycja już za rok! Więcej informacji na stronie: www.miastozagadek.pl i fanpage’u www.facebook.com/miastozagadek

 

miasto zagadek


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--