Galeria Autograf znów zapewniła swojej publiczności ciekawą wystawę. Tym razem swoje prace prezentuje Feliks Mostowicz. 1 marca odbył się wernisaż, gdzie goście mogli po raz pierwszy obejrzeć prace, które powstawały przez ostatnie 10 lat.

 

Mostowicz jest artystą plastykiem dobrze już znanym warszawskiej, i nie tylko stołecznej publiczności. Od 1971 roku należał do Związku Artystów Plastyków Związku Radzieckiego. Później był również członkiem polskiego Związku Artystów Plastyków. Tworzy obrazy olejne, akwarelę i grafikę. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach własnych i zbiorowych m.in. w Astanie, Moskwie, Ałma Acie, Weimarze, Warszawie, Poznaniu. W roku 2005 przekazał duży zbiór prac dotyczących tematyki wysiedleń w latach 30' w ZSRR do Muzeum Niepodległości w Warszawie. Jego twórczość można także obejrzeć w warszawskiej Cytadeli, zamku w Pułtusku, uniwersytecie w Lublinie. Znajduje się w wielu kolekcjach prywatnych m.in w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mostowicz współpracował również jako karykaturzysta z warszawskimi gazetami lokalnymi. W 2002 roku został uhonorowany nagrodą Kawalera Orderu Polonia Mater Nostra Est za szczególne zasługi dla narodu i państwa polskiego w dziedzinie historii i kultury.

 

Na wystawie w Galerii Autograf można obejrzeć obrazy olejne i akwarele. Tematyka prac jest różna. Znajdziemy tu głównie pejzaże, w których artysta szczególnie się specjalizuje, a także obrazy natury społecznej i historycznej. Wszystkie dzieła są zapisem obserwacji oraz wyobraźni artysty.

Wernisaż wzbogacił występ muzyków z zespołu jazzowego Pokusa, w składzie Natan Kryszk (saksofon) i Tymon Bryndal (kontrabas). Zespół ostatnio dużo koncertuje i niebawem wydaje płytę.

 

Wystawa jest czynna do 21 marca. Wszystkie wystawione prace są do kupienia.

 

Galeria Autograf. ul. Grochowska 342

 


Kategoria: Pozostałe recenzje | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--