PRZYGODA

30 Marzec godz. 20:00
30 marzec 2011, środa
godz. 20:00
Bilety: CZW-ND:70/55/40/35zł/ PT-SB:75/60/45/40zł/ Wejściówki: 25 zł (bez możliwości rezerwacji, dostępne na 10 min przed spektaklem, liczba miejsc ograniczona)
Czas trwania spektaklu 120 minut, jedna przerwa

Autor: Sandor Marai
Tłumaczenie: Katarzyna Lewicka
Reżyseria: Krystyna Janda 
Scenografia: Janusz Sosnowski
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Kostiumy: Magdalena Biedrzycka
Światło: Piotr Pawlik
Muzyka: Tatiana Czabańska-Cacko i Michał Cacko
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Wystąpią: Jan Englert, Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Zofia Zborowska, Wiesław Komasa, Maciej Marczewski, Mariusz Zaniewski.

Premiera: 9 lipca 2010

Sándor Márai był niezwykle cenionym prozaikiem i publicystą, autorem bestsellerówDramat Przygoda okazał się olbrzymim sukcesem, przyniósł autorowi zgodny zachwyt publiczności i krytyki, a także najważniejszą węgierską nagrodę teatralną im. Vojnitsa. 
Wielokąt miłosny bohaterów Przygody wymyka się wszelkim regułom. Głęboko skrywane tajemnice i nieoczekiwane odkrycia burzą porządek dnia, który miał być zawodowym i prywatnym triumfem uznanego lekarza, profesora Kádára. Bohaterowie zmuszeni są do podjęcia życiowych decyzji i dokonania ostatecznych wyborów. W plątaninie uczuć i namiętności poszukują odpowiedzi na pytania o sens życia i śmierci, o winę i karę, o granice powołania zawodowego i oddania innemu człowiekowi.

 

 comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--