Billy Hare (właść. Juan Guillermo Hare), ur. w Limie w 1946 r. Uczeń cenionych amerykańskich fotografów Minora White’a i Aarona Siskinda. W latach 1977-1978 był stypendystą Komisji Fulbrighta w ramach studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. W 1992 r. otrzymał stypendium Fundacji Pamięci Johna Simona Guggenheima.

Dzieła Billy’ego Hare’a wchodzą w skład zbiorów Muzeum Sztuki w Limie (MALI), a także wielu publicznych i prywatnych kolekcji w Peru i na całym świecie. W ciągu ostatniej dekady zrealizował indywidualne i zbiorowe wystawy Variables continuas (dosł. Ciągłe zmienne) i Nazca, la noche (dosł. Nazca, noc). Wydał także album Algo ahí (dosł. Coś tam) nakładem wydawnictwa KWY w Hiszpanii. Brał udział w różnorodnych festiwalach o zasięgu międzynarodowym, takich jak The Armory Show w Nowym Jorku (2012), Sztuka w Limie – kategoria „Pionierzy” (2016), czy przegląd Arte Ba (2017).

Wystawa zorganizowana we współpracy z Ambasadą Peru w RP.

Zdjęcie: Billy Hare, „Cerro Mulato"


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--