3 listopada zapraszamy na wyjątkowy, kameralny (jedynie 30 miejsc!) recital legendy polskiej piosenki Sławy Przybylskiej, która tego dnia będzie obchodziła z nami swoje urodziny!

Nie zabranie wzruszeń, pięknej muzyki i świetnych tekstów!

W trakcie studiow czynnie występowała z kabaretem klubu studenckiego Stodoła w Warszawie. W 1957 r.zwyciężyła w konkursie dla piosenkarzy amatorow prowadzonym przez Polskie Radio oraz w podobnym konkursie organizowanym przez Telewizję Polską. Rok poźniej zdobyła sławę, dzięki piosence „Pamiętasz, była jesień”, skomponowanej przez Lucjana Kaszyckiego do filmu „Pożegnania”. W latach 1957-1960 piosenki Przybylskiej pojawiały się w filmach: „Popioł i diament”, „Zezowate szczęście”, „Niewinni czarodzieje”, „Pożegnania”, „Rozstanie”. W roku 1960 wystąpiła jako pierwsza polska piosenkarka z własnym recitalem.

W poźniejszym czasie dokonywała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz stacji telewizyjnych w Moskwie, Pradze, Tbilisi, Bratysławie, Nowym Jorku, koncertowała bodaj we wszystkich krajach Europy. Na przestrzeni lat 1974-1987 wspołpracowała z Teatrem „Stara Prochownia”, była aktorką i piosenkarką „Teatru na Targowku” w Warszawie. Zagrała w wielu spektaklach teatralnych, m.in.: „Toast weselny”, „Bukiecik alpejskich fiołkow”, „Ballada o miłości zagrożonej”, występowała rownież u boku polskich Żydow. W 1992 roku występowała na berlińskim festiwalu „Kobieta w pieśniach żydowskich”. 40-lecie swojej pracy artystycznej Sława obchodziła w roku 1997, w ktorym zaprzestała wieloletniej działalności estradowej, wieńcząc ją jubileuszowym pożegnalnym koncertem w Warszawie.

W 2001 roku ukazała się obszerna i bogato ilustrowana biografia artystki pod tytułem: „Oblicza Sławy” autorstwa Roży Jaśkowskiej i Jana Krzyżanowskiego. W roku 2007 Sława Przybylska obchodziła 50-lecie tworczości, w związku z tym wznowiła działalność. Mieszka w Otwocku wraz z mężem Janem Krzyżanowskim, literatem i publicystą. Wspolnie organizują literackie spotkania dla miłośnikow poezji. Została odznaczona przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Janusz Tylman - piano

Bilety 100 zł

Rezerwacje 887 333 383


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
kalinowe serce sława przybylskaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--