Muzyczne podróże w argentyńskim klimacie

17 Październik godz. 18:00
17 październik 2020, sobota
godz. 18:00
Bilety: Bilety 25 zł, przedsprzedaż od 13.10
Koncert zespołu argentyńskiego SANLUISTANGO – argentyński zespół tangowy nominowany w 2016r. do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie! Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występują w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje dwunastu artystów, których wspólna misja to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata!

Do polskich tras koncertowych zespół zaprasza wokalistkę Magdalenę Lechowską, polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy. Na swoim koncie ma dwie płyty: RAICES (2015) oraz TANGO POLACO (2018). Jej tłumaczenia polskich tang wykonywane są przez wokalistów zespołu Sanluistango!

Występujący:

Luciano Torres Duvall – bandoneon

José Duvall – gitara

Lina Carvajal – Flet poprzeczny

Juan Dedyn – gitara basowa

Javier Duvall – śpiew

Magdalena Lechowska -śpiew


Po koncercie przewidziany jest pokaz tanga pary tanecznej oraz poczęstunek.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
argentyna koncert muzyka podróż

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--