Fermentacyjny zero waste

29 Wrzesień godz. 18:00

Ile razy zastanawiałeś się jak wykorzystać coś, co wydaje się nie do wykorzystania? Czy kosz przeznaczony na odpadki bio jest permanentnie przepełniony, a ty nie wiesz co począć? Dzięki fermentacji wiele niechcianych produktów może przejść transformacje w pyszny dodatek do jedzenia, czy przyprawę. Po co wyrzucać, jeśli można się radować smakiem?
Na warsztatach porozmawiamy trochę o odpadkach w kuchni, o tym co można przerabiać, a co nie i porozmawiamy trochę o zasadach, których warto się trzymać, wykonując domowe fermentacje, nie tylko z odpadków.
Na zajęciach zrobimy: fermentowaną lemoniadę z ogryzków, kiszoną surówkę z warzywnych łodyg, zakwas z niechcianych liści i opowiem o "wiecznych" plackach na zakwasie z resztek warzyw - rozdam też zakwas oraz poinstruuje co zrobić, by takowe mieć tudzież jeść.

wstęp wolny, zapisy:
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/24576


Prowadzenie: Marcin Polec: Jestem kucharzem, barmanem i zajmuję się edukacja fermentacyjną i redukcją odpadów. Link do mojej strony: www.pomapoma.pl

Czas trwania 2-2,5 godziny.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--