Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszają zapisy na zajęcia dodatkowe. W stolicy ich wybór jest naprawdę duży, więc decyzja nie należy do najprostszych. Aby choć trochę ułatwić rodzicom to zadanie Galeria Północna zorganizowała targi zajęć pozaszkolnych, podczas których klienci będą mogli zapoznać się z ofertą szkół, ośrodków edukacyjnych oraz klubów sportowych – w większości z okolic Białołęki.

Targi odbędą się w terminie 4-6 września w godz. 12:00-20:00 i będą zlokalizowane na parterze Galerii Północnej. Na miejscu pojawią się zarówno szkoły oferujące zajęcia płatne, jaki i bezpłatne dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę zajęć językowych, rysunku i malarstwa, nauki przedmiotów szkolnych, a także różnych dyscyplin sportowych, takich jak tenis, akrobatyka, judo czy karate. Ciekawy program na nowy rok szkolny przedstawi również szkoła tańca Egurrola Dance Studio, klub walki Olympic Fight Club oraz uwielbiana przez najmłodszych Sala Zabaw Fikołki – mają one swoje placówki na terenie Galerii Północnej.

„Wiemy, że przygotowania do roku szkolnego bywają czasochłonne, dlatego chcąc ułatwić rodzicom to zadanie zorganizowaliśmy „Targi zajęć pozaszkolnych”. Na stoiskach wystawców będzie można lepiej poznać program nauczania poszczególnych placówek, porównać ich oferty, dopytać o szczegóły czy zapisać dzieci na zajęcia. Aby wszyscy klienci mogli spokojnie zapoznać się z propozycjami różnych szkół, zaplanowaliśmy również specjalną strefę dla najmłodszych, w której dzieci będą mogły się rozerwać i przekonać, że nauka nie musi być nudna” – powiedział Roman Bugajczyk, Dyrektor Galerii Północnej.

Podczas targów na najmłodszych każdego dnia czekać będą gry, zabawy z animatorem oraz wielkoformatowa planszówka. Z kolei w sobotę zostanie dodatkowo otwarta strefa robotyki. Do dyspozycji uczestników zajęć będą edukacyjne roboty marek, takich jak LEGO Mindstorms, Dash, Dot, czy NAO. Dzieci będą mogły nimi sterować i być może przekonać się do nauki programowania. W strefie odbędą się również robotyczne walki sumo, piłka nożna, a także gra turniejowa przybliżająca tematykę kosmosu. W planach jest też strefa VR, w której będzie można przenieść się do innej rzeczywistości – oczywiście po założeniu specjalnych okularów. Na sobotę zaplanowano również widowiskowe eksperymenty fizyczne, jak m.in. labirynt magnetyczny, wulkan czy znikająca moneta. Na scenie odbędą się też pokazy sztuk walki i występy taneczne w wykonaniu uczniów szkół wystawiających się na targach.

Wydarzenie zostało dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Wszyscy uczestnicy powinni pamiętać o obowiązku zasłonięcia ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo organizatorzy zalecają również częstą dezynfekcję rąk.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
pozaszkolnych targi zajęć

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--