Na początku lat 60-tych na warszawskim Barbakanie organizowane były wystawy i ich sprzedaż, bez ingerencji komisji kwalifikacyjnej i urzędów cenzury. Początkowo wystawiali tam swoje prace Z. Kupczyński, W. Smolarek, J. Naliwajko, W. Popielarczyk, J. Wagner, B. Szajewska, J. Mieliwodzki, R. Dąbrowski, J.Lassota i inni. Pod koniec lat 60-tych nielegalne barbakanowe wystawy zostały usunięte przez komunistyczne władze i milicję. W 1969 roku w Świnoujściu powstała warszawska grupa artystyczna Niezależni, której założycielami byli Romuald Dąbrowski (Naldek), Jerzy Lassota i Mirosław Długosz (Miron). Przez pierwsze lata działalności grupa skupiała wokół siebie artystów t.j. M. Cichocki, J. Świątkowski i G. Woldański. Jedne z pierwszych wystaw organizowane były w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie. W głównej mierze będzie to prezentacja dorobku założycieli grupy Niezależni’69, czyli Lassoty, Mirona i Naldka.

Wernisaż wystawy plenerowej odbędzie się 2 lipca o godz. 18:00. Podczas otwarcia pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o dystansie społeczny 2 m. Wystawa potrwa do 30 lipca.

Organizator: Fundacja Skarbnica Sztuki. Partner: Fundacja Artbarbakan.

Projekt współfinansowano ze środków m.st. Warszawy.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--