Malarski freestyle z muzyką na żywo

30 Styczeń godz. 18:00
30 stycznia w warszawskiej galerii officyna art & design odbędą się „ZMALOWANI”, czyli malarski freestyle z muzyką na żywo – comiesięczne darmowe warsztaty artystyczne, których pomysłodawcą jest artysta i współzałożyciel officyny, Wojciech Brewka.

Założenie warsztatów jest proste – każdy, kto ma ochotę, może przyjść do galerii z farbami, płótnem i twórczymi chęciami, by przez cztery godziny podziałać artystycznie przy dźwiękach muzyki tworzonej na żywo przez muzyka, Marcina Steczkowskiego i jego gości. Tematyka prac, jak na freestyle przystało, jest dowolna.

W organizację styczniowego spotkania włączyło się tym razem również Stowarzyszenie PROPAGANDA SZTUKI, które zwerbowało do udziału we freestyle'u pięciu artystów: Basię Kozaczkiewicz, Luizę Poredę, Klaudię Chomę, Michała Mąkę oraz Wojciecha Brewkę. Będą oni tworzyć na żywo obrazy, które następnie, za pośrednictwem PROPAGANDY SZTUKI, zostaną wystawione na licytację. Cały dochód ze sprzedaży prac zostanie przekazany na rzecz fundacji „Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie” - dom tymczasowy, opiekujący się głównie zwierzętami starszymi i schorowanymi, zapewniający im spokojną starość w domowych warunkach. Dom prowadzony jest przez wolontariuszkę Fundacji Przyjaciele Czterech Łap, Jagodę Kosmalę.

Prace na aukcję mogą przekazać także wszyscy uczestnicy warsztatów – każda pomoc jest na wagę złota. Warunkiem jest ukończenie obrazu w trakcie spotkania (4 h).
W czasie freestyle'u prowadzona będzie również dobrowolna zbiórka pieniężna na rzecz Jagodzianek.

Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia w godzinach 18:00-22:00 w siedzibie galerii officyna art & design w Al. Jerozolimskich 107.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--