Teatr Tańca “Passio” zaprasza na premierę spektaklu tanecznego “Droga” w choreografii Bartosza Anczykowskiego - solisty Polskiego Baletu Narodowego, nagradzanego w Polsce i za granicą.
“Droga” jest już trzecią premierą zespołu, ale pierwszą w której jednocześnie na scenie tańczy ponad 20-tu młodych i dorosłych tancerzy. Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu "Piruecik".
Spektakl skierowany jest do miłośników tańca w każdym wieku.W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.

Bartosz Anczykowski - solista Polskiego Baletu Narodowego. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Académie de Danse Classique Princesse Grace w Monte Carlo. W sezonach od 2000 do 2009 pracował na stanowisku solisty w Thüringen Ballett, Altenburg-Gera. Zdobywca: Brązowego Medalu w kategorii seniorów w Concorso „Eurocity città di Livorno” i IV miejsce VI Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Jackson (1998), dwukrotnie nagrody od dla najlepszego tancerza solisty kraju związkowego Turyngia (2002 i 2005), nagrody Krytyków Turyngii „Ulubiona Twarz Teatru” dla najpopularniejszego solisty baletu (2007, Gera). W latach 2009-2017 solista Polskiego Baletu Narodowego. W swojej karierze występował na wielu scenach świata: Niemcy, Francja, Monte-Carlo, Włochy, Dania, Szwajcaria, Bułgaria, Rosja, Chiny, USA. Współpracował z wieloma światowymi choreografami. W dorobku choreograficznym posiada projekty realizowane m.in. w Teatrze Wielkim, Den Norske Opera Ballet.Teatr Tańca “Passio” – grupa teatru tańca powstała w 2019 roku przy Szkole Tańca i Baletu „Piruecik”, w jej skład wchodzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych szkoły. W latach 2018-2019 przygotowane zostały trzy premiery: „Fado”, „Spirit”, „Thriller”.Premiera: 1 lutego 2020, godz. 19:00

Okęcka Sala Widowiskowa, Dom Kultury Włochy, ul. 1 Sierpnia 36A
Bilety: 20 zł (dostępne w siedzibie Szkoły Tańca i Baletu "Piruecik" na ul. Tamka 40, w dni powszednie w godz. 16:00-21:00, www.piruecik.pl)


www.passio.waw.pl

www.facebook.com/ttpassio

www.instagram.com/passiowawplcomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
modern jazz spektakl taniec

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--