Spotkanie z Jachymem Topolem

22 Październik godz. 19:00
Po ośmiu latach milczenia Jachym Topol powraca ze znakomitą powieścią "Wrażliwy człowiek" (w również znakomitym przekładzie Doroty Dobrew).

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych czeskich pisarzy, które odbędzie się 22 października o godz. 19:00 w Klubie Komediowym.
Rozmowę poprowadzi Karolina Sulej.

Wstęp wolny!
Darmowe wejściówki do odebrania w Klubie Komediowym i w księgarni Wydawnictwa Czarne od 3 października.

Partnerem spotkania są Czeskie Centrum Warszawa, Czeskie Centrum Literatury (CzechLit) oraz Morawska Biblioteka Krajowa.

To historia jak żadna inna: Buras, podstarzały wędrowny aktor, jego kobieta Soňa i dwóch synów przemierzają Europę od festiwalu do festiwalu, od kłopotów do kłopotów. A kiedy w końcu uda im się wrócić w dawno opuszczone rodzinne strony nad brzegiem Sazawy, zastaną kraj zupełnie inny od tego, który został w ich pamięci.

To historia o włóczęgach, dziwkach, drobnych przestępcach i chuliganach, o ludziach, którzy żyją według własnych zasad, a ich głównym celem jest – przetrwać. Są brutalni, ale w głębi serca wrażliwi, są prości, ale rozprawiają o filozofii. Muszą się zmienić, ponieważ ich świat odchodzi w przeszłość, a nowy rządzi się zupełnie innymi prawami.

To historia o miłości i śmierci, o religii, rodzinie i przyjaźni, o polityce, uchodźcach i populizmie. I choć jej bohaterowie wydają się od nas tak odmienni, możemy przeglądać się w nich jak w krzywym zwierciadle.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Warszawa

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--