21 sierpnia wystawa fotograficzna „Chleb i kanelbulle. Szwedzi w Polsce, Polacy w Szwecji” przenosi się do Wola Parku. Ekspozycja autorstwa Adama Tuchlińskiego i Krystyny Romanowskiej pokazuje życie w obu krajach z zupełnie nowej strony, ze wszystkimi cnotami i przywarami ich mieszkańców.

Powstała przy współpracy Ambasady Szwecji i Wola Parku wystawa ma łączyć Polskę ze Szwecją, smak swojskiego chleba ze słodyczą kanelbulle – cynamonowych bułeczek. Klienci Wola Parku i odwiedzający „Ogród Wola” będą mogli oglądać ją już od 21 sierpnia. Zdjęcia ozdobią ogrodzenie ogrodu społecznościowego.

Na ekspozycję składają się portrety wykonane przez laureata Grand Press Photo Adama Tu-chlińskiego i teksty opracowane przez dziennikarkę Krystynę Romanowską. Bohaterami wy-stawy są Szwedzi żyjący w Polsce i Polacy na co dzień mieszkający w Szwecji - ludzie, któ-rzy w swoim życiu i pracy łączą obie kultury. W rozmowach z Krystyną Romanowską opo-wiedzieli o swoim życiu codziennym w obu krajach. Podzielili się tym, co ich fascynuje, za-chwyca, a czasami drażni w ich kulturach. Celem przeprowadzonych wywiadów było lepsze zrozumienie mieszkańców skandynawskiego kraju, ale też spojrzenie na ojczyznę z zupeł-nie nowej perspektywy.

Wystawa powstała z okazji stulecia odnowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Szwecją. Ekspozycja przenosi się do Wola Parku spod Ambasady Szwecji w Warszawie. Bliźniaczą wystawę w lipcu można było oglądać w Świnoujściu – nadmorskim mieście odda-lonym od Szwecji jedynie o 92 mile morskie, a od 15 lipca także w szwedzkim Ystad.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--