W ciepłe wieczory na przełomie lipca i sierpnia czeka na nas kolejna dawka filmowych emocji w kinie letnim. Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia – firmami Samsung i Adidas – zaprasza na plac Europejski na dokument „Bergman. Rok z życia”, obsypany nagrodami „Green Book” oraz animację „Riko prawie bocian”.


Plac Europejski to znane wszystkim warszawiakom miejsce spotkań ze znakomitym kinem. Seanse na świeżym powietrzu są doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi – i oczywiście dobrym filmem.

W środowy wieczór (31 lipca) na ekranie zagości „Bergman. Rok z życia”, czyli fascynujący dokument o losach Ingmara Bergmana w reżyserii Jane Magnusson. Historia rozgrywa się w roku 1957, czyli w wyjątkowo pomyślnym okresie życia twórcy. Bohater jest u szczytu kariery, a jego dwa największe dzieła doczekały się premiery. Film ukazuje jednak nie tylko sukcesy i ogromny talent artysty, lecz także mroczne obszary jego osobowości.

1 sierpnia czwartkowe kino letnie zaprasza na „Green Book” w reżyserii Petera Farrelly’ego, czyli głośny hit kinowy uhonorowany licznymi nagrodami. Obraz opowiada historię przyjaźni między muzykiem Donem Shirley’em a jego nowym kierowcą Tonym. Ich wspólna przygoda zaczyna się w momencie, kiedy ruszają razem w wielotygodniowe tournée. Mimo początkowej niechęci, udaje im się znaleźć wspólny język.

Niedzielną (4 sierpnia) propozycją dla najmłodszych jest „Riko prawie bocian”. Animacja opowiada historię wróbelka, który jest przekonany o swoim bocianim pochodzeniu. Malec zostaje sam, kiedy jego przybrani rodzice emigrują do ciepłych krajów. Postanawia więc ruszyć ich śladem. Do wyprawy dołączają się jego wierni kompani – nieprzewidywalna sowa i wiecznie rozmarzona papuga. Czy uda im się dotrzeć na miejsce?

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019
Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00
Wstęp wolnycomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
kinoredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--