Młoda Sztuka

03.07 - 09.07
Mateusz Machalski pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie sporo sukcesów. W 2018 roku został laureatem nagrody The Best of Design w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jest pięciokrotnym Stypendystą Ministra Kultury. Jako członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Typograficznego, a także członek rady programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu ma bezpośredni wpływ na kształtowanie świadomości projektowania graficznego. Jednym z jego najbardziej znanych projektów jest typografia okładkowa do albumu „Szprycer” Taco Hemingwaya, który ukazał się w 2017 roku.

Sukcesami może pochwalić się także Anna Pszonka, autorka prezentowanego na wystawie obrazu „Flamingi I”. Artystka na swoim koncie ma udział w wielu wystawach zbiorowych, a także w projektach filmowych dla kina i telewizji. W 2017 roku jej obraz został zakwalifikowany do wystawy pokonkursowej Wildlife Artist of the Year w Mall Galleries w Londynie. Jej twórczość skupia się na malarstwie i ilustracji. Najchętniej tworzy w technice olejnej oraz akwareli. Swoje pomysły czerpie z natury, która jest dla niej źródłem niezliczonych inspiracji. Flora i fauna są także pretekstem do wyrażania jej własnych przeżyć i emocji, które interpretuje za pomocą koloru i światła.

Z kolei Małgorzata Jastrzębska zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, gdzie dominującą rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i koło. Tradycyjny obraz bywa punktem wyjścia dla dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Istotą tych działań jest proces kreacji idei bliskiej projektowaniu, pozostający jednak w sferze przedmiotów nieużytkowych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.W DESA Unicum pojawi się jej dzieło Nr 646 inspirowane tęczą.

Na wystawie będzie można zobaczyć również prace m.in. Katarzyny Orońskiej/Orno, Adama Wątora, Sonii Ruciak, Agnieszki Zabrodzkiej czy Kamila Jakóbczaka. 9 lipca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane.

Wystawa Młoda Sztuka: 28 czerwca – 9 lipca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 9 lipca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/565/mloda-sztuka-9-lipca-2019-godz-19comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
aukcja kultura Sztuka wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--