O wolności w innym wydaniu. Trwa wystawa fotografii kolekcjonerskiej autorstwa Tomasza Cuncvira Kędzierskiego pt. "LIBERTAS, 100 lat Wolności", upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r.

Zwiedzających zapraszamy do końca czerwca do Dobrego Miejsca.

"Projekt fotograficzny, w którym Tomasz Cuncvir zestawia polskie historyczne wydarzenia, porównuje je z wybranymi przez siebie krajobrazami lub ich fragmentami. Autor podejmuje tym samym próbę zmierzenia się z historią Polski, posiadającą wiele napięć i burzliwy przebieg. Cuncvir w swoich ekspresyjnych fotografiach poszukuje nie tylko motywy krajobrazowo przyrodnicze ale i eksperymentuje z analogowymi technikami, tak aby symbolicznie oddać emocjonalną złożoność wskazanych przez siebie wydarzeń. Warsztatowy aspekt ma dla Cuncvira ogromne znaczenie, gdyż reprezentuje on dla autora niektóre momenty historyczne, takie jak; niepokój społeczny, okres wojenny, duch wyzwolenia, odradzającą się kulturę i sztukę. Poprzez swoje zdjęcia Tomasz Cuncvir prowadzi symboliczny światłoczuły dialog z tym co przeminęło w tym co nas otacza."

Szczegóły: www.dobremiejsce.org


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--